Kanada je podľa bookmakerov favoritom

Ilustračný záber, zdroj: Fullnet Media, foto: Marek Srnec

Hokejové šialenstvo pokračuje. Po „super utorku", kedy v posledných zápasoch v skupinách nezaváhal ani jeden z favoritov a Slováci si vybojovali víťazstvom nad Francúzmi účasť vo štvrťfinále, pokračuje vo štvrtok program Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji štvrťfinálovými zápasmi.

Zverenci Vladimíra Vůjteka sa stretnú s Kanadou, ktorá je v zápase favoritom, čomu nasvedčujú aj pomery vkladov tipérov na internetovom hernom portáli Tipkurz.sk spoločnosti TIPOS. „Slovenskí stávkari sa zatiaľ riadia skôr srdcom ako papierovými predpokladmi, keďže na víťazstvo Slovenska v riadnom hracom čase pripadá až 40 % vkladov. Na favorizovanú Kanadu pripadá až 55 % vkladov a na remízu 5 %," hovorí Rastislav Čépe, hovorca TIPOS národnej lotériovej spoločnosti, a. s.

Výhru Kanady „s ťažkým srdcom ale pragmaticky" predpovedá aj športový komentátor Marcel Merčiak. „Pred záverečnou tretinou zápasu USA – Švajčiarsko existovali ešte tri rôzne možnosti, kto bude našim súperom vo štvrťfinále. Napokon je to najťažšia voľba: Kanada. Na MS sme ju zdolali jediný raz, obratom z 0:2 na 3:2 sme pred desiatimi rokmi naskočili na zlatú cestu za titulom šampióna. Neskôr nás Kanada viackrát vyradila: v semifinále MS 2004, v štvrťfinále MS 2005 i 2006, prehrali sme s ňou aj po dramatickom konci semifinále na ZOH 2010, okrem toho aj na MS 2007 a 2009. Bilancia hovorí jasne a niet pochýb, že silný výber kouča Suttera pôjde za svojim cieľom. Kanadu zaujíma jedine zlato. Mužstvo okolo kapitána Getzlafa sa zlepšovalo od zápasu k zápasu, silu naplno demonštrovalo pri obrate proti Fínsku z 1:3 na 5:3. Naši podali proti Francúzsku rozháranejší a nervóznejší výkon ako pri predchádzajúcich víťazstvách. Mínusom je málopočetnosť obrancov (po zranení Graňáka). Naši vyhrali 5 zápasov za sebou, ale vedia, že jedine výkon na maxime, na hranici vlastných možností, im umožni pomýšľať na úspech proti tvrdým a nekompromisným javorovým listom."

Podľa informácií TIPOS-u tipéri v špeciálnych stávkach veria, že Branko Radivojevič, ktorý sa dostal do streleckej formy, strelí gól v zápase. A tak isto veria aj skúsenému Šatanovi. Úvod zápasu bude podľa stávkarov opatrný, keď mnohí tipujú, že prvý gól v zápase padne až po 9. minúte a že prvá tretina sa skončí remízou. Tutovkou pre tipujúcich je stávka „viac striel v zápase", kde veria, že Kanaďania „prestrieľajú" našich reprezentantov.

V ďalších štvrťfinálových zápasoch veria tipujúci Rusom proti Nórom, kde sa vklady na zápas v riadnom hracom čase pohybujú v pomere 93 % na víťazstvo Rusov, 5% na remízu a len 2 % na víťazstvo Nórov . 

Prekvapujúco veľkou tutovkou pre tipujúcich, aj keď nie kurzovo,  je víťazstvo domácich Švédov proti Čechom. Pri tomto zápase je až 75 %  vkladov  na víťazstvo Švédov, 10 % na remízu a 15 % na víťazstvo našich západných susedov.

Najvyrovnanejším zápasom štvrťfinále z pohľadu vkladov a kurzov bude zápas USA – Fínsko. Tam je momentálne nasledovný pomer vkladov:  45 %  na víťazstvo USA, 15 % na remízu a 40 % na víťazstvo domáceho Fínska.

Fanúšikovia hokeja si môžu počas majstrovstiev sveta staviť na svojich favoritov na hernom portáli Tipkurz.sk. „V herni TIPOS-u sa neplatí manipulačný poplatok a stále sú samozrejmosťou až 100 percentné  bonusy pri kumulatívnych stávkach," pripomenul Čépe. Dodal, že pre každého novoregistrovaného tipujúceho je pripravený aj uvítací päť eurový bonus.

Zdroj článku: