Úspešní rečníci zo Slovenska pripravujú 3. ročník stredoeurópskej súťaže

Logo medzinárodnej vzdelávacej organizácie Toastmasters InternationalKluby Slovenskí Toastmasters, Toastmasters Bratislava a Vox Fortis Vám s radosťou oznamujú, že 3. ročník stredoeurópskej sútaže Toastmasters sa bude konať v sobotu 3. marca 2012, so začiatkom o 8:30 v aule Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Slovenskí Toastmasters, Toastmasters Bratislava a Vox Fortis sú kluby, ktoré združujú viac ako 100 rečníkov a lidrov na Slovensku. Celosvetovo existuje viac ako 13 tis. klubov v 116 krajinách sveta s viac ako 270 000 členmi.

Pre mnohých ľudí je predstava, že by mali rozprávať na verejnosti tá najhoršia nočná mora. Strach, tréma, stres … a zvládať toto všetko na dobrej úrovni v angličtine, v nemčine alebo aj v rodnej slovenčine? To už je naozaj náročné. Napriek tomu je neschopnosť jasne vyjadriť svoj názor, prezentovať výsledky či zámery, kritickým bodom v každodennom pracovnom živote mnohých ľudí. Pre mladých absolventov je práve úspešný pracovný pohovor rozhodujúcim prvým krokom z akademickej pôdy do praxe.

Posledné prieskumy v Anglicku dokazujú, že nie akademické znalosti, ale práve neschopnosť správnej komunikácie býva dôvodom neúspechu pri pracovných pohovoroch či na začiatku pracovnej kariéry. Toastmasters program už pomohol v tejto oblasti mnohým ľuďom na celom svete a za posledné viac ako tri roky už aj v hlavnom meste Slovenska.

Slovenskí rečníci budú 3. marca 2012 opäť súťažiť v Bratislave
Členovia Toastmasters klubov z Maďarska, Rakúska, Česka, Chorvátska a Slovenska budú 3. marca 2012 súťažiť v stredoeurópskej súťaži najlepších rečníkov v troch disciplínach a troch jazykových skupinách (angličtina, nemčina, slovenčina/čeština). Výnimočnosťou tohto ročníka je, že súťaž bude po prvý krát otvorená aj pre nečlenov organizácie Toastmasters, pre širokú verejnosť. Záujemci dostanú vopred pravidlá súťaže a konzultanta, ktorý im pomôže s prípravou na súťaž.

Rečníci sa zapotia v troch disciplínach „Pripravená reč“, „Nepripravená reč“ a „Hodnotenie“. Medzi prísne kritéria patria nie len obsah a štruktúra reči ale aj zaujatie diváka, reč tela, práca s hlasom či prísne stanovený časový limit. Cieľom tejto súťaže je dať príležitosť všetkým ľuďom so záujmom o kultúru slovného prejavu a pre všetkých, ktorí sa majú chuť neustále rozvíjať a zlepšovať. Podrobnosti o možnostiach účasti nájdete na internetovej stránke súťaže.

Krátka história Toastmasters International
Od roku 1924 v Santa Ana v Kalifornii sa organizácia Toastmasters International stala celosvetovým lídrom v pomoci ľuďom všetkých vekových kategórií a schopností v oblasti zlepšovania komunikačných a vodcovských zručností.

Toastmasters na Slovensku
Prvý klub na Slovensku v anglickom jazyku, Toastmasters Bratislava, bol založený pred viac ako troma rokmi a jeho krátka história sa dá nazvať veľmi úspešnou. V minulom roku, z pohľadu dosiahnutých vzdelávacích certifikátov, dosiahol klub výnimočné prvé miesto medzi viac ako 13 000 klubmi na celom svete!

V roku 2011 vznikli na Slovensku dva nové kluby. Klub Slovenskí Toastmasters združuje rečníkov a lídrov, ktorí chcú zlepšovať svoje komunikačné a vodcovské zručnosti v slovenskom jazyku. Klub Vox Fortis sa zameriava najmä na pokročilých rečníkov a lídrov a na aktivity zamerané na lokálnu komunitu, dobrovoľníctvo a prácu s mladými v oblasti vzdelávania a rozvoja osobných zručností.

Zdroj článku: 
Sekcia: