Anjeli v galérii: Piatkový program pre rodiny s deťmi

logo Galérie mesta Bratislavy, zdroj: gmb.skGaléria mesta Bratislavy (GMB) pozýva rodičov s deťmi v piatok 7. a 14. decembra 2012 o 16:30 do Mirbachovho paláca na zaujímavý program OBRÁZKOVO – Anjeli v galérii, ktorý bude súvisieť so stálou expozíciou baroka.

Programy OBRÁZKOVO organizuje GMB v spolupráci s občianskym združením Rodinné centrum PREŠPORKOVO (RC Prešporkovo) a sú určené pre rodiny s deťmi predškolského veku. Konajú sa raz mesačne, v piatky o 16.30 hod v Mirbachovom paláci (Františkánske nám. 11, Bratislava) alebo Pálffyho paláci (Panská 19, Bratislava).

Rodinné programy v GMB ponúkajú tvorivo strávený čas v historických palácoch. Prítomní spoločne s galerijnou pedagogičkou objavia príbehy umeleckých diel, ich súvislosti s naším každodenným životom a zapoja vlastnú fantáziu a tvorivosť. Program 14. decembra bude spojený s odovzdaním certifikátu „Zariadenie priateľské k deťom a rodinám“ od Únie materských centier pre GMB.

V galérii je mnoho diel, ktoré zobrazujú anjelov. Príďte sa 7. decembra pozrieť ako vyzerajú a či tiež majú svoje mená. Program, ktorý trvá 60 až 90 minút, sa zameriava na zobrazenie anjelov v barokových dielach. Jednoduchou formou, spojenou s tvorivou aktivitou predstaví spôsoby a význam ich zobrazovania. Na anjelov sa aj sami na chvíľu premeníme.

Na rodinný program OBRÁZKOVO – Anjeli v galérii je potrebné prihlásiť sa najneskôr vo štvrtok 6. decembra 2012 na carna@gmb.sk (kurátorka a galerijná pedagogička Mgr. Daniela Čarná, PhD.). Ak sa rozhodnete príjsť na druhý termín 14. decembra, potom sa registrujte najneskôr 2 dni vopred. Pre deti od 3 rokov je vstupné vo výške 3 € (platí sa iba za 2 deti, každé ďalšie dieťa v rodine má vstup zdarma), sprevádzajúci dospelí majú vstup zdarma.

Zdroj článku: