RSS čítačka

Spoločnosť UPC v 2. štvrťroku 2021: rozširovanie internetu s rýchlosťou 1 Gb/s a skvalitňovanie TV ponuky

PRservis.sk - 30. júl 2021

30.7.2021 - Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA, ktorá je súčasťou Liberty Global, jedného z najväčších svetových poskytovateľov televíznych a širokopásmových služieb, pokračovala v podpore svojich zákazníkov počas pandémie sprístupňovaním ultrarýchleho 1 gigabitového internetu v ďalších lokalitách, rozširovaním TV ponuky o nové stanice v HD kvalite, a rozširovaním širokopásmovej giga-ready siete pre ďalšie domácnosti. V 2. štvrťroku 2021 spoločnosť zaznamenala zvýšenie počtu predaných služieb v medziročnom porovnaní o 2 300, s celkovým dosiahnutým počtom 403 600 služieb (RGU).

Martin Miller, generálny riaditeľ UPC BROADBAND SLOVAKIA:

"V záujme podporiť našich zákazníkov v období pandémie a umožniť im prístup k rýchlemu a spoľahlivému internetu, čo má kľúčový význam najmä v období home-officov a online vyučovania, sme v 2. štvrťroku pokračovali vo výraznej expanzii nášho najrýchlejšieho 1 gigabitového internetu. Do konca júna sme ho sprístupnili pre viac než 320 tisíc domácností, čo je viac ako polovica prípojok na našej širokopásmovej sieti. V nadchádzajúcom období plánujeme pokračovať v tomto trende, aby sa naši zákazníci aj v tomto neľahkom období mohli spoľahnúť na vysokú kvalitu poskytovaných služieb a zákazníckej starostlivosti."

Inovácie, ktoré zákazníkom obohacujú zážitok zo služieb UPC

Rýchle a spoľahlivé internetové pripojenie patrí medzi kľúčovú infraštruktúru, čo sa naplno potvrdilo obzvlášť v období pandémie. V záujme zabezpečiť kontinuitu pracovného a vzdelávacieho procesu, ako aj spoločenského či kultúrneho života, spoločnosť UPC v 2. štvrťroku pokračovala v sprístupňovaní najrýchlejšieho, 1 gigabitového internetu v nových lokalitách. Pripojenie rýchlosťou 1 Gb/s, ktoré prináša nové možnosti virtuálnej zábavy, počas mája a júna sprístupnila v ďalších slovenských mestách a obciach: Žiline, Prešove, Trnave, Banskej Bystrici, Leviciach, Sliači, Veľkom Šariši, Haniske, Petrovanoch, Kendiciach a Ľuboticiach. Po tomto rozšírení je internet s rýchlosťou rýchlosť 1 Gb/s dostupný už pre viac než 320 tisíc domácností, čo je takmer polovica z celkového počtu domácností s prípojkou od UPC.
Spoločnosť UPC pokračovala tiež v prinášaní úžasných zážitkov z televíznej zábavy prostredníctvom svojich digitálnych služieb. V druhom štvrťroku opäť rozšírila ponuku staníc vo vysokom rozlíšení, ktorá obsahuje už 102 HD staníc. Spoločnosť UPC v druhom štvrťroku rozšírila TV ponuku okrem iného o populárnu slovenskú stanicu Folklorika TV, e-sportový kanál Chuck TV, či stanicu o živote a kultúre Rómov na Slovensku s názvom TV Romana, a do digitálnej ponuky zaradila tiež niekoľko ďalších mestských televíznych staníc (v Rožňave, Dunajskej Strede, Starej Turej, Bánovciach nad Bebravou atď.). Zákazníci UPC môžu bohatú ponuku staníc všetkých žánrov sledovať nielen doma na TV obrazovkách, ale aj online na všetkých pripojených zariadeniach. S Internetovou televíziou Horizon TV sú totiž televízne služby od UPC už dostupné všetkým domácnostiam na Slovensku s internetovým pripojením, aj v sieťach iných operátorov

Ďalšie rozširovanie giga-ready siete

Pokračujúce investície do rozširovania siete podporili na konci 2. štvrťroku 2021 nárast počtu domácností, ktoré sú pripojené na širokopásmovú sieť UPC na Slovensku na celkovo 629 700 domácností, čo je 8 300 viac v porovnaní s rovnakým obdobím v r. 2020.

Viac hodnoty pre zákazníkov

V 2. štvrťroku vďaka prírastku 2 300 služieb v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2020 dosiahol celkový počet predaných služieb 403 600. Počet predaných internetových služieb na konci júna 2021 dosiahol 145 800 predaných služieb, čo je o 3 500 viac než v rovnakom období pred rokom. Počet televíznych služieb na konci 2. štvrťroku dosiahol 169 200, čo predstavuje pokles o 1 800 služieb v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2020. Segment telefónnych služieb dosiahol na konci júna 88 600 predaných služieb, teda o 600 viac než na konci 1. štvrťroku 2020.

O UPC a Liberty Global

Spoločnosť UPC patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Slovenskej republike. Pre svojich zákazníkov neustále skvalitňuje svoje služby, ktoré zahrnujú digitálnu a internetovú  televíziu, vrátane bohatej ponuky HD programov, TV archívu, videotéky, širokopásmové internetové pripojenie a telefónne služby. Spoločnosť UPC v Slovenskej republike je súčasťou spoločnosti Liberty Global (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK) jedného z najväčších svetových poskytovateľov konvergovaných TV, širokopásmových a komunikačných služieb, pôsobiaceho pod značkami Virgin Media, Telenet a UPC v šiestich európskych krajinách. Viac informácií o Liberty Global nájdete na stránke www.libertyglobal.com.

Informačný servis

Kategórie: Podporujeme

SĽUB dodržaný, BUCHTY napečené

Humenne.sk - 30. júl 2021

Mária Zágorová navštívila primátora mesta s pečenými buchtami plnenými tvarohom a slivkovým lekvárom.

Kategórie: Samospráva

Ako sa dostať z Bratislavy do Nitry, Banskej Bystrice, Popradu a Prešova najvýhodnejšie?

PRservis.sk - 30. júl 2021

30.7.2021 - Od 23. júla sa rozšírila ponuka spojov autobusového dopravcu - Cestovnej kancelárie DAKA o ďalšie spoje, ktoré prinesú celkovo 6x denne spojenie Bratislavy s Nitrou, 4x s Banskou Bystricou a 2x s Košicami, Popradom a Prešovom v každom smere.

Ide o expresné spojenia s najrýchlejším časom prepravy, za najvýhodnejšiu cenu na trhu. Preprava je realizovaná luxusnými modernými autobusmi so skvelými službami priamo na palube. Máte možnosť využiť bezplatnú WiFi, WC, či USB nabíjačky pre každého pasažiera. V ponuke je bohatý minibar, kde nájdete čerstvé bagety, alko aj nealko nápoje, cestovateľskú sadu, či ďalšie drobnosti. Pri objednávke vopred je možné vybrať si aj miestenku v autobuse, prípadne dokúpiť podpalubnú batožinu.

Z autobusovej stanice v Bratislave vyráža autobus na linke 102 516 každý deň, vrátane víkendov a sviatkov, o 08:00, 10:00, 14:00 a 17:00 hod. Zastávky sú na AS Nitra, AS Banská Bystrica, AS Poprad a AS Prešov. Celú trasu autobus stíha za 5 hodín a 40 minút. Z Prešova vyráža autobus denne o 08:00 a 14:00 hod.

Základná cena lístku z Bratislavy do Nitry je len 3,49 €, do Banskej Bystrice len 9,99 €, do Popradu len 14,49 € a do Prešova len 19,99 €. Kompletný cestovný poriadok s cenníkom nájdete na https://ckdaka.sk/files/upload/CP102516.pdf.

Od 30.07.2021 pribudol do ponuky aj ďalší spoj na linke 102 519 v každom smere na trase Bratislava – Košice, so zastávkami: Trnava, Nitra, Zvolen, Lučenec, Rimavská Sobota a Rožňava. Kompletný cestovný poriadok s cenníkom nájdete na https://ckdaka.sk/files/upload/CP102519.pdf. Základná cena lístku z Bratislavy do Košíc je len 17,99 €. Jeden pár spojov zachádza aj do Michaloviec a Humenného. Z Bratislavy autobus vyráža každý deň vrátane víkendov a sviatkov o 05:00 a 15:30 hod. z Košíc autobus odchádza o 08:10 a 16:10 hod.

Okrem toho prinášame skvelú novinku v podobe zľavy 5 % na lístky zakúpené vopred, cez našu internetovú stránku bus.daka.sk. Rovnako poskytujeme zľavy pre deti, študentov, osoby nad 65 rokov a ZŤP.

Neváhajte a vyskúšajte naše exkluzívne služby na expresných spojoch na linke 102 516: Bratislava - Nitra - Banská Bystrica - Poprad – Prešov, alebo na linke 102 519: Bratislava - Trnava - Nitra - Zvolen - Lučenec - Rimavská Sobota - Rožňava - Košice - Michalovce - Humenné.

Využite možnosť cestovania pohodlne, za najlepšie ceny na Slovensku. Rezervujte si svoju cestu ešte dnes na bus.daka.sk. Tešíme sa na Vás v našich luxusných autobusoch.

Informačný servis

Kategórie: Podporujeme

BENEFIT pre takmer 1 400 seniorov

Humenne.sk - 30. júl 2021

Od pondelka 2. augusta je opäť možné uplatniť si príspevok na stravovanie.

Kategórie: Samospráva

BENEFIT pre takmer 1 400 seniorov

Humenne.sk - 30. júl 2021

Od pondelka 2. augusta je opäť možné uplatniť si príspevok na stravovanie.

Kategórie: Samospráva

OČKOVANIE len v sobotu

Humenne.sk - 30. júl 2021

Činnosť vakcinačného centra (Obchodná akadémia) sa chýli ku koncu.

Kategórie: Samospráva

OČKOVANIE len v sobotu

Humenne.sk - 30. júl 2021

Činnosť vakcinačného centra (Obchodná akadémia) sa chýli ku koncu.

Kategórie: Samospráva

Vedci z CEM SAV prispeli k implementácii nových nariadení OECD a ISO v oblasti testovania chemických látok a zdravotníckych pomôcok

SAV.sk - 30. júl 2021
Ústav experimentálnej farmakológie a toxikológie ( "http://www.uef.sav.sk/" ÚEFT ) na Centre experimentálnej medicíny SAV ( "http://cem.sav.sk/index.php/en/cem/" CEM SAV ) aktívne prispieva k vývoju a validácii inovatívnych metód, ktoré chránia ľudské zdravie a zároveň prispievajú k eliminácii testovania látok na laboratórnych zvieratách. Výskumníci z ÚEFT najnovšie prispeli v tejto oblasti k tvorbe a implementácii dvoch oficiálnych dokumentov s medzinárodným dosahom – ...
Kategórie: Podporujeme

Slovenská sporiteľňa a Visa posilňujú svoje partnerstvo uvedením udržateľných kariet na Slovensku

PRservis.sk - 30. júl 2021

30.7.2021 - Slovenská sporiteľňa bude odteraz vydávať iba Visa karty vyrobené z rozložiteľných alebo recyklovaných materiálov. Zároveň sa predlžuje ich platnosť z troch na štyri roky, čo prinesie aj výraznú úsporu materiálu.

Spoločnosť Visa rozširuje svoje iniciatívy tak, aby svoje produkty, služby, siete, dáta, odborné znalosti v oblasti platieb a aj svoju značku využila na podporu udržateľného obchodovania a na prechod na nízkouhlíkové hospodárstvo. Spoločnosť Visa dnes oznámila svoje strategické partnerstvo so Slovenskou sporiteľňou pri identifikácii nových príležitostí v uplatnení možností elektronických platieb a siete Visa smerom k dosiahnutiu udržateľnej budúcnosti.

Podľa nedávneho prieskumu CPI Consumer Insights medzi používateľmi debetných a kreditných kariet, ktorý uskutočnila nezávislá výskumná spoločnosť, 73 percent[1] respondentov uviedlo, že považujú za "dôležité", aby ich finančná inštitúcia zohľadňovala životné prostredie, a viac ako 57 percent[2] by malo záujem o kartu vyrobenú z recyklovaných materiálov.

Spolupráca spoločnosti Visa a Slovenskej sporiteľne je súčasťou úsilia spoločnosti Visa podporovať v rámci svojej siete nízkouhlíkovú budúcnosť. Táto podpora zahŕňa:

Partnerstvá podporujúce udržateľnosť v oblasti platobných kariet a účtov
Lokálne iniciatívy podporujúce udržateľné správanie, napríklad v oblasti mobility a cestovania
Rozvoj poznatkov v oblasti udržateľnosti na podporu všetkých obchodných partnerov, ktorí sa snažia pochopiť, čo spotrebiteľov odrádza a čo ich naopak povzbudzuje k udržateľnému životnému štýlu
Používanie platforiem značky na inšpiráciu udržateľného životného štýlu medzi miliónmi spotrebiteľov

"Spoločnosť Visa sa zaviazala presadzovať udržateľnosť vo všetkom, čo robíme, od stopercentne obnoviteľnej energie, vďaka ktorej spracúvame transakcie v našich dátových centrách, až po udržateľné materiály kariet, ktoré majú v peňaženkách užívatelia," povedal Marcel Gajdoš, generálny riaditeľ Visa pre Česko, Slovensko a Maďarsko. ,,Naša spoločnosť neúnavne pracuje na tom, aby zabezpečila rýchle, pohodlné a bezpečné pokročilé digitálne platby a spája sa pri tom s tými najlepšími, ako je Slovenská sporiteľňa," dodal.

"Našim cieľom je, aby sme klientom neustále prinášali užitočné inovácie, vďaka ktorým môžu pohodlne platiť. Dlhodobo im ponúkame najobľúbenejšie riešenia na platenie mobilom či hodinkami, tiež sme spustili odmenu za platbou kartou vďaka inovácii Moneyback. Navyše, ako prvá banka na trhu prinášame ekologické platobné karty. Veríme, že naše partnerstvo so spoločnosťou Visa ešte posilní našu pozíciu digitálneho a zodpovedného lídra na Slovensku," uviedol Zdeněk Románek, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne.

Slovenská sporiteľňa a Visa posilňujú dlhodobú spoluprácu pri vývoji platobných riešení uzatvorením exkluzívnej dohody o vydávaní platobných kariet. V praxi to znamená, že všetky nové platobné karty Slovenskej sporiteľne budú označené logom Visa.

Slovenská sporiteľňa a spoločnosť Visa spolupracujú na slovenskom trhu už od roku 1994. Slovenská sporiteľňa sa vtedy stala prvou bankou na Slovensku, ktorá získala licenciu na vydávanie a prijímanie všetkých druhov kariet spoločnosti Visa. Ich spoločným cieľom je už vyše štvrťstoročie prinášať konečnému spotrebiteľovi možnosť jednoducho, rýchlo a bezpečne platiť. Visa a Slovenská sporiteľňa pokračujú v utváraní fyzického a digitálneho trhu s kreditnými alebo debetnými kartami na Slovensku, vyzdvihujúc najmä mobilné platby a stoja čoraz viac v centre pohybu peňazí. Platby telefónom alebo hodinkami získavajú na popularite a Slováci čoraz častejšie nakupujú aj online[3].

[1] CPI Card Group. "Consumer Insights Study Wave 2", ktorú uskutočnila nezávislá výskumná spoločnosť Schor Insights and Strategy, medzi 2 303 používateľmi debetných a kreditných kariet vo veku od 18 do 65 rokov, 12. - 28. februára 2020, https://www.cpicardgroup.com/wp-content/uploads/2020/04/Ebook_Sustainability_042420.pdf, strany 5 a 8

[2] CPI Card Group. "Consumer Insights Study", ktorú uskutočnila nezávislá výskumná spoločnosť Schor Insights and Strategy, medzi 529 používateľmi debetných a kreditných kariet vo veku od 18 do 65 rokov, 1. - 2. novembra 2018. (Visa and CPI Card Group® Unveil an Industry-Leading Card Globally, odsek 4)

[3] VisaNet údaj

Informačný servis

Kategórie: Podporujeme

Ďakujeme, ste skvelí!

PRservis.sk - 30. júl 2021

30.7.2021 - Spoločne sme pomohli viac ako 160 vážne chorým deťom z celého Slovenska.

Pandémia nám všetkým naplno ukázala, že tým najcennejším čo máme je zdravie.  Zároveň platí viac než kedykoľvek predtým, že zdravie nás a našich blízkych nie je samozrejmosťou. O to viac zahreje pri srdci skutočnosť, že zákazníci Lidla vytrvalo pomáhajú tým najzraniteľnejším – vážne chorým malým deťom. Projekt Od začiatku v dobrých rukách podal pomocnú ruku už viac ako 160 deťom vo veku do troch rokov, ktoré získali pomoc v hodnote 450 000 €. Ďakujeme, ste skvelí!

Lidl od roku 2018 venuje za každé predané balenie plienok vlastnej značky Lupilu 10 centov na pomoc rodinám s deťmi vo veku do 3 rokov, ktoré majú vážne zdravotné problémy. Takýmto spôsobom diskont podporí každý týždeň jedno dieťa podľa jeho potrieb. Všetky informácie o projekte, príbehy podporených detí a prihlasovací formulár nájdete na www.spolocenskazodpovednost.sk.

"Veľmi ma poteší keď rodinám pomôžeme urobiť ďalší malý krôčik k cieľu keďže častokrát sú to behy na dlhé trate. Najkrajšie na celom procese, od prihlásenia rodiny až k jej podpore, je keď rodinám oznamujem, že boli vybraní a teda zaradení do programu. Naopak to najťažšie je čítať príbehy detí, ktoré bojujú o miesto na tejto Zemi už od narodenia a patrí im môj obrovský obdiv," povedal Matej Palacka, programový koordinátor projektu z Nadácie Pontis.

Malí bojovníci mohli vďaka Lidlu a jeho zákazníkom absolvovať stovky rehabilitácií a terapii, získali množstvo zdravotníckych pomôcok, materiálnej pomoci či príspevkov na operácie. Jednému chlapčekovi dokonca pomáha aj špeciálne vycvičený psík.

Okrem spomenutého projektu pomáha Lidl chorým deťom aj v rámci projektu "Dobré rozprávky". Diskont v ňom venuje všetkým slovenským pôrodniciam, ktoré umožňujú bezplatný pôrod, život zachraňujúce prístroje pre novorodencov. Doteraz získali slovenské nemocnice od Lidla prístroje v celkovej hodnote takmer 5 500 000 €.

Viac o tomto projekte sa, rovnako ako o ďalších iniciatívach spoločnosti Lidl Slovenská republika, sa dozviete na webe www.spolocenskazodpovednost.sk.

Informačný servis

Kategórie: Podporujeme

Kúpa vozidla cez inzerát či od malého predajcu je v dobe pandémie ešte rizikovejšia

PRservis.sk - 30. júl 2021

30.7.2021 - Po vyše ročnom trvaní pandémie koronavírusu sa situácia na trhu s ojazdenými vozidlami zhoršila, na trhu pribúdajú autá so stočenými kilometrami, z kriminálnej činnosti alebo vozidlá v zlom technickom stave či v exekúcii.

Pandémia koronavírusu spôsobila to, že sa veľa ľudí dostalo do existenčných problémov a medzi nimi sa nájdu aj takí, ktorí za vidinou vysokého zárobku predávajú automobily, ktoré väčšinou nie sú v takom stave, v akom uvádzajú, napríklad v inzeráte. Na internete počas doby pandémie koronavírusu pribudlo niekoľko stoviek inzerátov od malých alebo súkromných predajcov. Kúpa auta takpovediac na ulici od súkromnej osoby cez inzerát, ktorý je často iba zásterkou a v skutočnosti za ním stojí podvodník alebo malý autobazár, je najrizikovejším spôsobom zaobstarania si ojazdeného vozidla.

Pri kúpe cez inzerát od súkromníka či od malého autobazáru sa vám ľahko môže stať, že si zaobstaráte napríklad automobil pochádzajúci z kriminálnej činnosti, keďže medzi predajcami je aj veľa podvodníkov pracujúcich pre medzinárodné gangy zlodejov áut. Políciu ale nemusí zaujímať, že ste o tejto skutočnosti nevedeli a takéto vozidlo okamžite zabaví. Mnohým motoristom auto policajti zabavia až v zahraničí, napríklad pri ceste na dovolenku. Podvedení a nešťastní ľudia potom môžu stráviť aj niekoľko dní v policajnej cele. "Z dlhoročných skúseností viem, že lepšou cestou je kúpa automobilu v "kamennom" autobazáre, ktorý triky podvodníkov už veľmi dobre pozná a vozidlá od nich nevykúpi. Profesionálni predajcovia, teda veľké autobazáre, vynakladajú na preverovanie vozidiel množstvo prostriedkov a majú dostatok skúseného personálu. Preverenie na možné odcudzenie a preskúmanie pravosti VIN kódu vozidla patria medzi ich základné kontrolné činnosti, ktoré samozrejme na ulici, v strese a bez potrebného vybavenia, neurobíte," upozorňuje Ján Petrus, predseda Združenia SOVA, spolku na ochranu vlastníkov automobilov.

Veľmi častým typom podvodov je aj predaj vozidiel so stočenými kilometrami alebo napríklad vytopených áut po povodniach z dovozu. Desiatky drobných dovozcov, ktorých import lacných "západných" áut donedávna ešte slušne živil, sa teraz skôr snažia prežiť. Už nemôžu konkurovať cenou alebo kvalitou a preto sa uchyľujú čím ďalej tým viac k rôznym trikom a podvodom. Snažia sa vylepšiť hodnotu vozidla viacerými nelegálnymi spôsobmi, ako je pretáčanie tachometrov, falšovanie roku výroby v technickom preukaze alebo predaj áut po ťažkých haváriách.

Ďalším typom podvodu je predaj vozidla, ktoré sa nachádza v exekúcii. Najčastejšie sa takéto autá  snažia podvodníci predať hneď vtedy, keď je na ich majetok , teda aj na auto, uvalená exekúcia. Keďže na Slovensku neexistuje žiadna centrálna evidencia exekúcií, ste bezradní. V praxi to znamená, že ak by ste chceli zistiť skutočný pôvod auta, museli by ste obvolať všetkých exekútorov na Slovensku. Najčastejšie a najlepšie sa takéto autá predávajú cez malý autobazár, internet alebo inzerát. Najšikovnejším trikom je pritom nízka cena. Vymáhateľnosť takejto pohľadávky je takmer nulová.

Na e-mail Združenia SOVA info@zdruzenie-sova.sk, ktoré dlhodobo a aktívne bojuje proti podvodom s ojazdenými automobilmi a pomáha ľuďom, ktorí sa stávajú obeťami trikov nepoctivých bazárov alebo individuálnych predajcov, pribúdajú sťažnosti na nákup vozidiel práve od malých autobazárov alebo jednotlivcov. "Dobrý deň, po kúpe auta som sa dozvedel, že sú naň vypísané 3 exekúcie. Bývalý majiteľ po prepise vozidla mi potvrdil, že to bude splácať, ale nemôžem mu veriť. Peniaze mi už vrátiť nechcel. Neviem, čo mám robiť," píše v e-maile oklamaný muž Tibor R.

V ďalšej z niekoľkých desiatok sťažností, ktorá prišla na e-mail Združenia SOVA ide  o podvod predaja kradnutého vozidla. "Podarilo sa mi kúpiť kradnuté auto, ktoré má však originál nemecký TP so sfalšovanými údajmi. Nič teda nenasvedčovalo tomu, že predajca nebol vlastníkom vozidla (videl som občiansky preukaz a údaje sa zhodovali s údajmi v TP). Ďakujem za pomoc," píše odosielateľ e-mailu Ján V.

"Jednoznačne odporúčam nákup ojazdených automobilov vo veľkom autobazáre, ktorý je priamym majiteľom vozidiel. Vždy kupujte vozidlo jedine na základe podpísanej zmluvy. Ak si auto kúpite v autobazáre, podmienky vrátenia peňazí si poistíte práve v zmluve. Spoločnosť by v tomto prípade na seba zobrala kompletne celé riziko a zákazníkovi by vrátila celú zaplatenú sumu," informuje Ján Petrus, predseda Združenia SOVA.

Informačný servis

Kategórie: Podporujeme

Viac ako 100-tisíc kusov dezinfekčných prípravkov od Zentivy pomôže tým, ktorí ich potrebujú

PRservis.sk - 30. júl 2021

30.7.2021 - Spoločnosť Zentiva bezplatne darovala 106 667 kusov svojho dezinfekčného roztoku na ruky Sanicor Zentiva (cca. 6500 litrov) Potravinovej banke Slovenska. Tá ich ďalej distribuovala a doručila do azylových domov a zariadení sociálnych i terénnych služieb vo viacerých regiónoch Slovenska.

Ide o konkrétne subjekty, ktoré využívajú dezinfekčné a hygienické prípravky či ochranné pomôcky pri práci s najohrozenejšími skupinami klientov. Osobná dezinfekcia Sanicor Zentiva im pomôže v každodennej ochrane proti vírusom a baktériám.

Projekt podporilo aj Ministerstvo práce a sociálnych vecí, ktoré Zentive odporučilo viaceré zariadenia zasiahnuté pandémiou.

"Oceňujem myšlienku a ochotu pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. Či už ide o sociálne slabšie rodiny, osamelé matky s deťmi, klientov krízových centier alebo domovov sociálnych služieb. Keďže v tomto neľahkom období musíme klásť veľký dôraz na naše zdravie, používaním dezinfekcie vieme do značnej miery napomôcť obmedzeniu šírenia pandémie," vyjadrila sa Soňa Gaborčáková, štátna tajomníčka Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny.

Dezinfekcia je dodávaná v dvoch veľkostiach, 50 a 500 ml, určená na distribúciu jednotlivcom a do spoločných priestorov ako pomoc tým, ktorí sa dennodenne starajú o ľudí z rizikových skupín. Celý náklad dezinfekcie pro bono rozvezie a distribuuje Potravinová banka Slovenska.

"Počet ľudí v núdzi stále rastie a často im chýbajú peniaze na uspokojenie tých najzákladnejších ľudských potrieb. Poznáme mnohých, pre ktorých je dezinfekcia nedostupná. Viaceré zariadenia aj krízové centrá boli opakovane zasiahnuté pandémiou koronavírusu. Vážime si, že nás Zentiva požiadala o distribúciu dezinfekcie. Snažíme sa ju dostať čo najrýchlejšie k tým, ktorí ju najviac potrebujú," dodáva Marko Urdzík, predseda Potravinovej banky Slovenska.

"Vďaka  nášmu programu #WeHelpOthers sme chceli v rámci našich možností pomôcť tým, ktorí pomoc v rôznych regiónoch Slovenska potrebujú. Sme veľmi radi, že vďaka pomoci Potravinovej banky a podpore Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny sa efektívne využije každý liter darovanej dezinfekcie," uviedla Soňa Porubská, generálna riaditeľka spoločnosti Zentiva CZ&SK.

Informačný servis

Kategórie: Podporujeme

Stránky