RSS čítačka

Akčná cena: komoda - 1199.00

Zlacnene.sk - pred 35 min 58 s
Kategórie: Podporujeme

Najlepšie podmienky na pozorovanie Merkúra v tomto roku

SAV.sk - 14. máj 2021
Napriek tomu, že planéta Merkúr býva na oblohe jasnejšia ako všetky hviezdy s výnimkou Síria, málokto ju videl na vlastné oči. Dôvodom je jej obeh okolo Slnka vo vnútri dráhy Zeme a dôsledok, že sa nikdy nevzdiali od Slnka viac ako 28 stupňov. Takže aj po západe alebo pred východom Slnka je stále v súmraku na prežiarenej oblohe. Podmienky v druhej polovici mája 2021 sú však najlepšie na pozorovanie Merkúra v tomto roku. Zapadá až dve hodiny po západe Slnka, najviac vzdialený (22 stupňov) ...
Kategórie: Podporujeme

Gigantická výhra vo Svete hier. Šťastlivec pokoril Mega Jackpot a berie viac ako milión eur!

PRservis.sk - 14. máj 2021

14.5.2021 - Tomu sa hovorí megaúlovok. Vo Svete hier od Niké padla ďalšia gigantická výhra. Teší sa výherca, ktorý Mega Jackpot pokoril ráno v čase 04:40.  

Svet hier od Niké je v prvom rade o zábave. No vašu zábavu môžete premeniť aj na megalomanské výhry. Presvedčil sa o tom ďalší zo Slovákov, ktorému sa podaril husársky kúsok.

"Po takmer troch mesiacoch bol znova pokorený Mega Jackpot. Na konci februára sme zaznamenali rekordnú výhru vo výške takmer 1,3 milióna eur. Výherná suma opäť presiahla miliónovú hranicu. Jeden z našich hráčov si ukoristil 1 124 329 €! Ide tak o historicky druhú najvyššiu jackpotovú výhru na Slovensku," prezradil riaditeľ pre stratégiu a rozvoj v stávkovej spoločnosti Niké Martin Tibenský.

Pred spaním relaxuje vo Svete hier

Šťastlivca sme privítali na pôde Niké. Neskrýval radosť. "Samozrejme, je to fantastický pocit. Je to gigantická výhra. Na druhej strane, žijeme zvláštnu dobu a toto sú peniaze. Život sa mi nezmení, budem v pokore zveľaďovať svoje aktivity," začal svoje rozprávanie. Zaujímavé na jeho úspechu je to, že Mega Jackpot pokoril krátko pred piatou hodinou rannou. "Mal som náročný deň, neskôr sme si ešte dali pár pív so známymi." Ako vždy, pred spaním ešte relaxuje zábavou vo Svete hier a inak tomu nebolo ani tentokrát. S jedným rozdielom. Teraz sa jeho zábava zmenila na obrovskú erupciu radosti. "Boli tam neskutočné emócie. Keďže ale bola hlboká noc, nemal som sa s kým podeliť so svojimi pocitmi." Až neskôr počas dňa, keď trochu pospal, to oznámil blízkej rodine. "Mysleli si, že som ešte nevytriezvel," dodal s úsmevom.

Veľký fanúšik FC Liverpool

Ako aktívny človek sa venuje charite. Preto časť z výhry pôjde aj na dobročinné účely. A možno si dopraje, ak to pandemická situácia umožní, naživo vidieť v akcii aj obľúbený futbalový klub z Liverpoolu. "Sem tam aj tipujem športové stávky, predovšetkým anglickú Premier League, keďže som veľkým priaznivcom FC Liverpool."

Hráme ďalej o viac ako 300-tisíc eur!

Zabávajte sa aj vy vo Svete hier od Niké. Čakajú na vás graficky perfektne spracované hry, ktoré vám zážitok z hrania ešte viac umocnia. No ak vám bude priať šťastie, vaša zábava sa môže premeniť na poriadny úlovok. Podobne ako v prípade nášho frajera. Hrajte niektorú z 35 jackpotových hier a doprajte si aj vy radosť zo skvelých výhier. Vyskúšajte svoje šťastie práve teraz!

Vstúpte do Sveta hier

Zabávať sa vo Svete hier môže každý registrovaný hráč. Ak ním ešte nie ste, zaregistrujte sa. Na rozbeh vám dáme 50 spinov úplne zadarmo!

Informačný servis

Kategórie: Podporujeme

Interbrigadista v Historickom ústave SAV

SAV.sk - 14. máj 2021
Od narodenia Ladislava Holdoša, zrejme najpozoruhodnejšieho zamestnanca Historického ústavu SAV, uplynulo 14. mája stodesať rokov. Krátkodobú kariéru historika si nevybral sám, bola výsledkom viacerých dramatických zvratov v jeho živote, ktorý miestami pripomína viac román ako skutočnosť. Ladislav Holdoš sa narodil 14. mája 1911 v Ružomberku v evanjelickej učiteľskej rodine. Kariéru začínal ako bankový úradník. V tom čase však už aktívne spolupracoval s miestnou komunistickou bunkou aj so skupinou ...
Kategórie: Podporujeme

OČKOVANIE pokračuje, zatiaľ 14 830 osôb

Humenne.sk - 14. máj 2021

V sobotu a nedeľu druhá dávka vakcíny AstraZeneca.

Kategórie: Samospráva

Noc múzeí a galérií v skanzene

Humenne.sk - 14. máj 2021

V sobotu (15. mája) od 14:00 do 18:00 hod. ponúka múzeum návštevníkom komentovaný prehliadkový program v areáli expozície ľudovej architektúry a bývania – skanzene

Kategórie: Samospráva

Najskôr online výzvy, potom veľké finále. Opäť štartuje projekt Futbal v meste

PRservis.sk - 14. máj 2021

14.5.2021 - Únia ligových klubov, ktorá riadi najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž Fortuna ligu, a jej partneri na čele s generálnym partnerom – občianskym združením BILLA ľuďom, opäť odštartovali spoločný projekt Futbal v meste. Pre stále pretrvávajúcu pandemickú situáciu sa však projekt neuskutoční vo formáte, ktorý bol predstavený ešte v lete minulého roka, ale sa presunie najmä do online sveta.

Projekt Futbal v meste, ktorý cieli na mladé talenty a možné budúce hviezdy slovenskej reprezentácie, sa mal pôvodne odohrávať v uliciach a na námestiach slovenských miest. Pre pandémiu koronavírusu a súvisiacie opatrenia sa ale prispôsobil aktuálnym podmienkam. Únia ligových klubov a o. z. BILLA ľuďom tejto športovej aktivite priniesli nový rozmer, nemenej atraktívny a zaujímavý, keď sa jej väčšina odohrá v online svete. Projekt je naďalej určený pre futbalistky a futbalistov do 11 rokov.

"Pôvodne sa mal projekt uskutočniť v mesiacoch apríl až jún 2020, no pre šíriace sa ochorenie Covid-19, ktoré spôsobilo celosvetovú pandémiu, sme boli nútení projekt posunúť najskôr na jesennú časť fortunaligovej sezóny 2020/2021. Keď nám však pandémia projekt opäť stopla, rozhodli sme sa ho prerobiť úplne. Najskôr budú tímy do 11 rokov plniť online futbalové výzvy našich ambasádorov, pričom tie najlepšie, respektíve najaktívnejšie tímy pôjdu do finále. Veríme, že to už dokážeme v lete tohto roku zorganizovať," ozrejmil prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák.

Z onlinu k "živému" finále

Projekt Futbal v meste je primárne určený pre futbalové tímy detí do 11 rokov, teda pre chlapcov aj dievčatá s ročníkom narodenia 2010 a neskôr. Všetky takéto tímy sa môžu registrovať na stránke www.futbalvmeste.sk. Úlohou detí bude najskôr splniť päť online kreatívnych výziev ambasádorov projektu, ktorými sú reprezentant Slovenska a brankár Martin Dúbravka, bývalý vynikajúci futbalista Róbert Vittek, futbaloví freestyleri Peter Herstek a Lucia Kevická, futbalový expert Martin Mikulič a moderátor Tomáš "Tomaggio" Kadlec. Tímy si musia výzvy najskôr nakrútiť na kameru či mobilný telefón, a potom ich nahrať na uvedenú webstránku. Družstvá, ktoré splnia všetkých päť výziev, budú bojovať prostredníctvom hlasovania verejnosti o pozvánku do finále.

Finále sa na rozdiel od online výziev uskutoční naživo, čo vystihuje pôvodnú myšlienku Futbalu v meste. Finalisti sa stretnú zoči-voči na zelenom trávniku, ktorý vyrastie pred bratislavským nákupným centrom Eurovea. Okrem futbalového finále je naplánovaných aj viacero atrakcií. Víťazné družstvá získajú od generálneho partnera o. z. BILLA ľuďom množstvo cien v celkovej hodnote 10 000 eur. Projekt Futbal v meste je súčasťou Grassroots programu SFZ a turnaje sa uskutočnia v rámci UEFA Grassroots week.

Pod krídlami najúspešnejšieho slovenského brankára

Hlavným ambasádorom Futbalu v meste je slovenský reprezentant a brankár Newcastle United FC Martin Dúbravka, ktorý tento projekt veľmi oceňuje. "Futbal v meste je výborný projekt. Akýkoľvek čas strávený s loptou na nohe je lepší ako pred televíznou obrazovkou doma. Hodnotím to veľmi pozitívne. Verím, že akcia bude motivujúca. Deti, okrem toho, že sa zabavia futbalom, majú možnosť vyhrať množstvo cien vrátane nákupu športového vybavenia. Som veľký fanúšik tohto projektu," povedal Martin Dúbravka.

K športu povzbudzuje aj BILLA

Generálnym partnerom projektu Futbal v meste je prostredníctvom svojho občianskeho združenia spoločnosť BILLA, ktorá dlhodobo podporuje zákazníkov v pravidelnom pohybe, športových aktivitách a tiež v zdravom a aktívnom životnom štýle. "Sme veľmi radi, že ako generálny partner projektu Futbal v meste inšpirujeme deti a mládež, aby sa venovali jednému z najobľúbenejších športov na Slovensku. V BILLA sme si vedomí dôležitosti pravidelného pohybu pre celkové zdravie a vývin detí. Zároveň veríme, že vďaka tomuto projektu sa k športovaniu dostanú aj rodičia a široká verejnosť. Po dlhých mesiacoch, ktoré sme kvôli pandémii strávili väčšinou doma, je možnosť športovať vítanou a veľmi prospešnou zmenou," povedal Tomáš Staňo, predseda predstavenstva o. z. BILLA ľuďom a finančný riaditeľ BILLA Slovensko.

Informačný servis

Kategórie: Podporujeme

V podcaste VšZP s Miroslavom Chovancom z BMC SAV o prevencii pri rakovine

SAV.sk - 14. máj 2021
Podľa minuloročných štatistík počet preventívnych prehliadok dospelých poistencov u všeobecných lekárov poklesol. Prevencia pritom zachytí až 10 percent onkologických ochorení vo včasnom štádiu, ktoré si síce vyžadujú liečbu, ale po jej absolvovaní sa pacient vráti do plnohodnotného života. V rámci spoločného projektu Všeobecnej zdravotnej poisťovne a Slovenskej akadémie vied – "https://www.sav.sk/?lang=sk&doc=services-news&source_no=20&news_no=9525" Dobrá správa pre telo i dušu bol ...
Kategórie: Podporujeme

Rozšírenie cyklodopravy: ŠEVČENKOVA - PUŠKINOVA

Humenne.sk - 14. máj 2021

Dôjde k prepojeniu nábrežia Laborca, centra mesta s rekreačnou oblasťou Hubková.

Kategórie: Samospráva

Rozšírenie cyklodopravy: ŠEVČENKOVA - PUŠKINOVA

Humenne.sk - 14. máj 2021

Dôjde k prepojeniu nábrežia Laborca, centra mesta s rekreačnou oblasťou Hubková.

Kategórie: Samospráva

Niké v novej kampani s Jánom Lašákom prináša klientom majstrovské bonusy!

PRservis.sk - 14. máj 2021

14.5.2021 - Spoločnosť Niké pri príležitosti blížiacich sa hokejových majstrovstiev sveta spúšťa ďalšiu veľkolepú kampaň. V hlavnej úlohe sa predstaví hokejová brankárska legenda Ján Lašák. Nebude však sám. Asistovať mu bude tradičná tvár Niké Laco Borbély, ale aj partička šikovných hokejistov. Nová kampaň bude divákov zabávať a zároveň prináša výhody aj pre samotných tipérov.

"Hokejové MS sú sviatkom všetkých športových fanúšikov, ale rovnako aj tipérov. Chceme ich ako vždy potešiť zaujímavými spotmi a skvelými výhodami. Prinášame majstrovskú kampaň na čele s fenomenálnym brankárom Jánom Lašákom. Na našich klientov, či už nových alebo existujúcich, čaká niekoľko tipérskych odmien. Súčasťou kampane sú navyše aj skvelé súťaže na sociálnych sieťach o zaujímavé ceny. V Niké štartujú majstrovské dni," prezradil výkonný riaditeľ Niké Ing. Roman Berger.

Niké prináša majstrovské bonusy

Na nových hráčov čaká v Niké už od dnešného dňa hneď niekoľko odmien. Po registrácii a úspešnom overení automaticky dostanú 20 € zadarmo vo voľných tiketoch. To však nie je všetko. Novinkou je, že následne sa im prvým vkladom na konto alebo podaným tiketom spustí Bonus bez limitu.

Bonus bez limitu, kde môžu hráči získať koľko chcú, je postavený na siedmich úrovniach. Za dosiahnutie každej získajú odmenu vo forme voľných tiketov. Prvých šesť úrovní môžu klienti splniť raz. Za jeden deň však môžu prejsť hoc aj všetkými úrovňami. Pokorenie šiestich úrovni má presne stanovenú odmenu, celkovo Niké pripíše klientovi 19 eur.

To najlepšie prichádza na záver. Posledná siedma úroveň je bez limitu. Klienti ju tak môžu prejsť raz, dvakrát, koľkokrát chcú. Sami tak rozhodujú o odmene, akú získajú. Na maximálne využite Bonusu bez limitu majú 14 dní.

Nová majstrovská kampaň však prináša výhody aj pre existujúcich klientov. Niké ich predstaví už o štyri dni, presne v utorok 18. mája! Počas majstrovskej kampane to bude rozhodne majstrovské! Máte sa na čo tešiť!

Nová kampaň

Súčasťou novej kampane sú nielen majstrovské bonusy, ale aj nové reklamné spoty, ktorých hlavnou hviezdou je Ján Lašák, majster sveta z Göteborgu v roku 2002.

"Niké vnímam ako spoločnosť, ktorá intenzívne podporuje slovenský šport. Preto som sa na vzájomné spojenie veľmi tešil. Keď som videl prvýkrát scenár spotov, v dobrom som sa bavil na jeho myšlienke. Následne, keď som uvidel samotnú scénu naživo, bolo to výborne spracované," povedala známa osobnosť slovenského hokeja.

Ján Lašák v spotoch neúčinkuje sám. Predstaví sa v úlohe tímového lídra, ktorý bude svojich profi zverencov hecovať k najlepším výkonom. Na všetky hokejové výstrely bude dohliadať aj nezameniteľný Laco Borbély, dlhoročná tvár značky Niké.

Informačný servis

Kategórie: Podporujeme

Konferencia MEASUREMENT 2021

SAV.sk - 14. máj 2021
b style="font-size: 12px;" Od 17. do 19. mája 2021 sa bude konať 13. medzinárodná konferencia o meraní, technológiách a zariadeniach merania MEASUREMENT 2021, ktorú organizuje Ústav merania SAV. Konferencia sa mala pôvodne konať v Kongresovom centre SAV v Smoleniciach. Vzhľadom na situáciu spôsobenú pandémiou COVID-19 bude v on-line priestore. Hlavné témy konferencie pokrývajú tri oblasti: ul li style="text-align: justify;" teoretické problémy merania, /li li style="text-align: justify;" meranie fyzikálnych veličín, /li li ...
Kategórie: Podporujeme

Stránky