Anjeli v galérii: Sobotný program pre rodiny s deťmi

logo Galérie mesta Bratislavy, zdroj: gmb.skGaléria mesta Bratislavy (GMB) pozýva rodičov s deťmi v sobotu 15. decembra 2012 o 15:00 do Mirbachovho paláca na program Putovania za umením – Anjeli v galérii, ktorý bude súvisieť so stálou expozíciou baroka.

Programy Putovania za umením organizuje GMB pre rodiny s deťmi od 6 do 13 rokov. Konajú sa raz mesačne, v soboty o 15:00 hod v Mirbachovom paláci (Františkánske nám. 11, Bratislava) alebo Pálffyho paláci (Panská 19, Bratislava).

Rodinné programy v GMB ponúkajú tvorivo strávený čas v historických palácoch. Prítomní spoločne s galerijnou pedagogičkou objavia príbehy umeleckých diel, ich súvislosti s naším každodenným životom a zapoja vlastnú fantáziu a tvorivosť.

V galérii je mnoho diel, ktoré zobrazujú anjelov. Príďte sa 15. decembra pozrieť ako vyzerajú a či tiež majú svoje mená. Program, ktorý trvá približne 90 minút, sa zameriava na zobrazenie anjelov v barokových dielach. Jednoduchou formou, spojenou s tvorivou aktivitou predstaví spôsoby a význam ich zobrazovania. Na anjelov sa aj sami na chvíľu premeníme.

Na rodinný program Putovania za umením – Anjeli v galérii je potrebné prihlásiť sa najneskôr vo štvrtok 13. decembra 2012 na carna@gmb.sk (kurátorka a galerijná pedagogička Mgr. Daniela Čarná, PhD.). Pre deti od 3 rokov je vstupné vo výške 3 € (platí sa iba za 2 deti, každé ďalšie dieťa v rodine má vstup zdarma), sprevádzajúci dospelí majú tiež vstup zadarmo.

Zdroj článku: 
Na stiahnutie: