Charita v znamení golfu

Autor: Kallerna, zdroj: http://commons.wikimedia.orgNa Čiernej Vode sa konal prvý ročník charitatívneho golfového turnaja polikliniky Mýtna pod záštitou poslanca I. Štefanca.

Pri príležitosti charitatívneho golfového podujatia 4. septembra 2011 prijala Poliklinika Mýtna od Taipejskej reprezentačnej kancelárie v Bratislave humanitárnu pomoc za účasti vedúceho kancelárie Nan-Yang Lee, poslanca Ivana Štefanca a výkonného riaditeľa Polikliniky Mýtna Martina Cingela. Nemocnica použije dar na nákup lôžok pre pacientov. Tento grant od taiwanskej vlády je už druhý v poradí, minulý rok zabezpečila taiwanská vláda poliklinike lekársky sterilizátor.

Okrem tohto projektu humanitárnej pomoci, podporujú Taiwančania verejnosť na Slovensku aj inými kultúrnymi, športovými, vzdelávacími a high-tech projektmi. Len tento rok sponzorovala kancelária okrem iných aj bezplatné wifi pripojenie v Bratislavskom Starom Meste, štipendium pre rómskych študentov v Jakubanoch a rekonštrukciu oltára na hrade Stará Ľubovňa. „Chceme byť zodpovedným členom medzinárodného spoločenstva a ukázať našu vďačnosť za priateľský postoj slovenskej vlády. Verím, že pomocou tohto projektu humanitárnej pomoci a naším významným investíciám pre vytváranie pracovných síl na Slovensku, budeme môcť vybudovať dlhotrvajúci, vzájomne prospešný vzťah medzi našimi krajinami,“ uviedol Nan-Yang Lee. Vedúci Taipejskej reprezentačnej kancelárie dodal, že jeho úrad chce pokračovať v podporovaní slovenskej verejnosti podobnými projektmi aj v budúcnosti, tak aby sa priateľstvo medzi Slovenskom a Taiwanom prehĺbilo.

Turnaja sa zúčastnili aj poslanec Ľudovít Kaník, ktorý sa zaskvel dobrým golfovým výkonom, či starostka Starého Mesta Tatiana Rosová, ktorá si vyskúšala možnosť golfovej akadémie, ktorú pripravili organizátori pre účastníkov benefičnej akcie. Celú akciu sprevádzal príjemný hlas speváka Sama Tomečka.

Zdroj článku: