Galéria SPACE opäť otvára tvorivé dielne a v septembri deťom ukáže ohnivé svetlá

Tvorivé dielne v galérii SPACE, foto: mišenka, priestor.orgGaléria súčasného umenia SPACE má aj na prahu nového školského roka pripravený animačný program. Pre základné a stredné školy plus rodiny s deťmi od 6 do 18 rokov ponúka hravé spoznávanie súčasného vizuálneho umenia a jeho netradičných foriem. V jej priestoroch do 21. septembra 2012 prebieha výstava pod názvom All lights are fire.

Tvorivé dielne v galérii SPACE, foto: mišenka, priestor.orgProstredníctvom tvorivých aktivít, diskusií a hier sa deti v galérii SPACE zoznámia s prebiehajúcimi výstavami a možno prídu na to, že témy súčasného umenia sú často tie isté, aké riešia v každodennom živote. Workshopy lektorsky vedie Mgr. Alexandra Tamásová, teoretička umenia s pedagogickou praxou. Program je vypracovávaný v spolupráci s Mgr. Danielou Čarnou, ktorá sa aktivitám s mládežou dlhodobo venuje v Galérii mesta Bratislavy.

Vzdelávacie programy trvajú 60 alebo 90 minút a sú obsahovo a náročnosťou prispôsobené konkrétnej skupine návštevníkov. Počet zúčastnených je min. 5, max. 25 detí. Pre školské skupiny je možné čas rezervovať na pondelok až piatok od 10:00 do 14:00 (podľa dohody aj individuálny termín). Workshopy pre rodičov s deťmi sú organizované v sobotu medzi 10:00 a 14:00 (tiež podľa dohody).

Tvorivé dielne v galérii SPACE, foto: mišenka, priestor.orgGaléria SPACE je situovaná v blízkosti autobusovej stanice Mlynské Nivy na adrese Velehradská 7/A v Bratislave oproti Domu kultúry Nivy. Rezervácie (min. 3 dni vopred) a bližšie informácie vybavuje kurátorka Mgr. Diana Majdáková (info@crazycurators.org, 02/55574339, 0948 110 890)

V rámci aktuálnej výstavy All lights are fire sa návštevníci galérie môžu stretnúť takmer so všetkými typmi súčasného umenia (maľba, objekt, video, inštalácia, apod.), uvidieť niečo z astrológie, fyziky či chémie a tiež skúsiť tvorbu netradičnou technikou.

Zdroj článku: