Hudobná legenda DURAN DURAN opäť zavíta na Slovensko

Kapela Duran Duran a jej album All you need is nowHudobná tvorba 80. rokov minulého storočia patrí nepochybne k tomu najlepšiemu, čo v tejto sfére kedy vzniklo. Dvojnásobne to platí o popovej hudbe. Medzi absolútnu špičku určite patrí kapela DURAN DURAN, žijúca legenda popu. Vynikajúcou správou je, že táto takpovediac "hudobná klasika" po šiestich rokoch opäť zavíta na Slovensko. Prvého februára 2012 vystúpi v bratislavskej Inchebe, čo je vynikajúca správa pre všetkých fanúšikov tejto kapely. A že ich nie je málo, o tom svedčí veľa dôkazov.

Štatistika DURAN DURAN je naozaj pozoruhodná. Vyše 80 miliónov predaných albumov, 18 hit singlov na americkom kontinente, množstvo ocenení cez Grammy, MTV Music Awards, American Music Awards, The Brit Awards, 30 UK top nahrávok v prvej 30-tke. Takto by sme mohli pokračovať donekonečna. No najviac pozoruhodný je samotný fakt, ako DURAN DURAN majstrovsky skĺbil hudbu, svoje piesne so životným štýlom celej generácie fanúšikov.

Aj to je dôvod, prečo má táto kapela nadšené koncertné publikom na celom svete. Napriek príležitostným prestávkam, či preskupeniam jednotlivých členov samotnej kapely, je DURAN DURAN stále nezastaviteľnou silou, ktorá vzbudzuje rešpekt aj u "vrcholových hráčov" dnešnej pop-music.

DURAN DURAN má na svojom konte už trinásty štúdiový album. Dvanásť trackov, ktoré sa na ňom nachádzajú, už dnes znejú ako klasika. Nadsádzka? Nie, to nie je reklamný trik, to je holý fakt. Počúvate skladby ako Girl Panic!, Blame the Machines, Leave a Light on, The Man who Stole a Leopard, Other People's Lives alebo Being Followed a začnete rozmýšľať nad tým, že kde boli tieto skladby doteraz ukryté. Znejú povedome a zároveň sú zbrusu nové.

"Jednou z vecí, ktoré na tomto albume milujem," hovorí Simon Le Bon, "je fakt, že je nevedomky popový, veľmi chytľavý bez toho, že by to bol jeho hlavný zámer. Pre mňa osobne je to alternatívny album - a to je to, o čo sme sa snažili na prvom mieste." Nick Rhodes dodáva:"Niekedy stačí energia v štúdiu, kde každý myslí rovnakým spôsobom, a každý chce, aby sa veci uberali tým istým smerom. A presne to sa stalo." Na albume spolupracovali s producentom a hitmakerom Markom Ronsonom a obe strany zhodne tvrdia, že im toto "manželstvo" prinieslo žiadané uspokojenie.

Album All you need is now znie veľmi energeticky a má taký nevídaný mladistvý náboj, s akým sa nestretnete pri žiadnej kapele generácie DURAN DURAN. Bez preháňania môžeme povedať, že je hudobným dielom, ktoré sa v krátkej dobe opäť nadlho stane súčasťou našich životov.

Zdroj článku: 
Sekcia: