Hudobná skupina Nightwish na European Tour v Prahe

Hudobná skupina Nightwish s novou speváčkou, zdroj: last.fmSkupina Nightwish vznikla v roku 1996. Aj napriek tomu, že vďaka prepojeniu metalu s operným spevom Tarji Turanen kapela zaujala hneď pri vydaní debutu Angels Fall First (1997), na skutočný úspech si musela počkať. Fínsko si difinitívne podmanila “až” v roku 2002 s albumom Century Child a Európu o dva roky neskôr s trojnásobne platinovou nahrávkou Once a singlom Nemo, ktorý pokoril hitparády v siedmich krajinách.

Plagát koncertov hudobnej skupiny Nightwish na European Tour 2012, zdroj: ticketportal.czKeď sa však v roku 2006 kapela rozlúčila s Tarjou Turunen, tisíce fanušíkov zneisteli a nad hlavami Nightwish sa vznášala jedna otázka - môže kapela bez takto výrazne vodcovskej vokalistky prežiť?

Dnes už odpoveď na túto otázku všetci poznajú. Všetky pochybnosti skupina rozptýlila v roku 2007, keď sa s novou speváčkou Anette Olzon a albumom Dark Passion Play vrátila na vrcholy hitparád a vyrazila na svetové halové turné.

Nightwish nielenže prežili, ale sú silnejsí ako kedykoľvek predtým! Presvedčiť sa o tom môžete aj vy 30. apríla 2012 v Prahe v Tipsport Aréne.

Ďalšie skladby:

Zdroj článku: 
Sekcia: