IBM prináša nové riešenie PowerLinux

Logo spoločnosti IBMSpoločnosť IBM predstavila nové PowerLinux systémy, ktoré pomáhajú zákazníkom využívať cenovú dostupnosť Linuxu a výhody virtualizačnej technológie pre kritické obchodné aplikácie a úlohy.

Riešenia IBM PowerLinux ponúkajú hlbšiu integráciu nového PowerLinux hardvéru, založeného na technológii špičkového procesora Power7, so všeobecne uznávaným linuxovým softvérom od spoločností Red Hat a SUSE.

PowerLinux systémy sú určené na analýzu veľkého objemu dát, riadenie aplikácií pre špecifické priemyselné odvetvia a poskytovanie služieb na báze open source infraštruktúry.

Nové riešenia IBM PowerLinux si budú môcť dovoliť spoločnosti akejkoľvek veľkosti, a to vďaka uvedeniu dvoch nových serverov na báze Linux  –  systém pre nedávno ohlásenú radu systémov IBM PureSystems (konkrétne pre IBM PureFlex systémy) ako aj pre samostatné, vysoko výkonné a energeticky efektívne IBM PowerLinux systémy, ktoré budú cenovo dostupné pre stredné a vyššie podniky.

V porovnaní s konkurenčnými systémami na platforme x86, nové PowerLinux riešenia a podporné systémy sú navrhnuté tak, aby zákazníkom urýchlili nasadenie pri nižších nákladoch a vyššej výkonnosti, spoľahlivosti a možnosti využitia väčšej záťaže. Vďaka tomu dokáže spoločnosť IBM vyhovieť požiadavkám svojich zákazníkov v prístupe k Linuxovým aplikáciam efektívnejšie, podobne ako to úspešne robí v oblasti Unix (AIX) a IBM i na systémoch Power.

Nové riešenie funguje na nízkonákladovom Linuxe špecifickom pre Power systémy a PowerVM virtualizačnej technológii. S jej pomocou IBM poskytuje zákazníkom väčšiu pridanú hodnotu v porovnaní s konkurenčnými komoditnými systémami na platforme x86.

Okrem toho, nahradením dosluhujúcich x86 serverov na báze Windows s PowerLinux systémom a využitím open source aplikácií, môžu klienti naďalej znižovať náklady elimináciou vysokých poplatkov na licencie za proprietárny softvér a poplatkami za upgrade.

Tri nové optimalizované riešenia PowerLinux
Zákazníci zisťujú, že open source softvér im vie pomôcť pri riešení ich obchodných potrieb. Naďalej však zápasia s problémom udržať kvalitu služieb a spoľahlivosť, ktorú predtým dosiahli za pomoci proprietárnych softvérových riešení. Vďaka využitiu autonómnych opravných a riadiacich funkcionalít Power7 systémov môžu mať zákazníci bez problémov spustené jedno alebo aj viac vysoko škálovateľné, spoľahlivé a flexibilné linuxové prostriedia.

IBM PowerLinux Big Data analytické riešenia
Viacvláknové paralelné výpočtové schopnosti systémov Power poskytujú vhodné prostriedky pre využitie Apache Hadoop, systému určeného aj pre analytické operácie v rámci Big Data – neštruktúrovaných, rýchlo sa meniacich veľkých objemov údajov. Poskytuje tiež optimálnu platformu pre využitie IBM InfoSphere BigInsights a IBM InfoSphere Streams.

IBM PowerLinux aplikačné riešenia
IBM PowerLinux systémy poskytujú vysoký výkon, efektivitu, bezpečnosť a spoľahlivosť pre mnohé obchodné aplikačné riešenia vybudované na systémoch Linux. Príkladom môže byť IBM PowerLinux Solution Edition pre SAP, prinášajúce jednoduchú implementáciu s nižšími nákladmi v porovnaní so servermi, založenými na platforme x86.

IBM PowerLinux OpenSource Services Infrastructure edícia
IBM PowerLinux v kombinácii s Power VM virtualizačnou technológiou poskytuje ideálnu platformu pre infraštruktúru a služby, založené na OpenSource softvéri, ako napríklad webové, emailové služby či služby pre spoluprácu v skupinách. Integrované, otestované a vyladené PowerLinux systémy tvoria bezpečnú a škálovateľnú infraštruktúru.

Nové IBM PowerLinux riešenia sú dostupné pre spoločnosti všetkých veľkostí prostredníctvom dvoch nových serverov, špecificky vytvorených pre Linux:

IBM Flex System p24L

  • dvojprocesorový systém určený pre nedávno ohlásené IBM PureFlex systémy môže obsahovať 12 alebo 16 procesorových jadier Power7
  • dostupný s operačnými systémami Red Hat Entrerpise Linux alebo SUSE Linux Enterprise Server
  • podporovaný vo všetkých konfiguráciách IBM PureFlex systémov

IBM PowerLinux 7R2 systém

  • dvojprocesorový, vysoko výkonný a energeticky efektívny 2U vysoký server
  • určený pre montáž do racku dostupný v konfiguráciách do 16 jadier Power7
  • s operačnými systémami Red Hat Enterpise Linux alebo SUSE Linux Enterprise Server
  • škálovateľnosť a efektivita pre viacero Linuxových prostredí je zabezpečená prostredníctvom virtualizačnej technológie PowerVM

Od roku 2000 má Linux strategickú pozíciu v portfóliu systémov IBM. Spoločnosť ku dnešnému dňu investovala vyše miliardu dolárov do jeho vývoja. IBM je medzi najčastejšími prispievateľmi do linuxového kódu s vyše 600 zamestnancami a viac ako 100 open source projektami. S využitím štandardnej linuxovej technológie prinášajú IBM PowerLinux systémy zákazníkom možnosť lepšieho rozhodovania a prevádzkovania svojich spoločností s nižšími nákladmi. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej novým generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

Zdroj článku: