Každý môže pomôcť pri pátraní po najhľadanejších osobách v Európe

Slovák Patrik Šnajdr patrí medzi najhľadanejšie osoby v Európe pre trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a pre trestný čin vydierania. foto: eumostwanted.euOd 29. januára 2016 môže každý pomôcť pri pátraní po najhľadanejších osobách v Európe. Hľadané osoby sú zverejnené na novej webovej stránke Europe´s Most Wanted, ktorá je spoločným projektom  policajtov združených v sieti ENFAST.

ENFAST je sieť pracovísk cieľového pátrania v Európe. Jej účelom je efektívna medzinárodná spolupráca pri pátraní po páchateľoch obzvlášť závažnej kriminality a to rýchlou a diskrétnou výmenou informácií.

Vďaka webovej stránke Europe´s Most Wanted bude široká verejnosť informovaná o pátraní po medzinárodne hľadaných zločincoch Európy, obvinených alebo odsúdených za najzávažnejšiu trestnú činnosť alebo z terorizmu. Na činnosti tímov cieľového pátrania sa vďaka novej stránke bude môcť teraz podieľať každý, a to poskytnutím informácií (hoci aj anonymne).

Webová stránka Europe´s Most Wanted, foto: eumostwanted.eu

Internetová stránka s najhľadanejšími osobami v Európe je vôbec prvou iniciatívou prezentovať takýto zoznam na medzinárodnej úrovni. Dostupná je v 17 jazykoch (vrátane slovenčiny) a obsahuje nielen informácie o najhľadanejších Slovákoch, ale aj ostatných zločincoch Európy.

Zdroj obrázkov: