Kunsthalle KIDS: Namixuj si komiks

Kunsthalle KIDS: Namixuj si komiks, zdroj obrázka: Dom umenia / Kunsthalle BratislavaKunsthalle Bratislava pozýva na rodinný tvorivý program Namixuj si komiks, ktorý sa uskutoční v sobotu 26. augusta 2017 o 10:00 na Nám. SNP 12 a súvisí s prebiehajúcou maliarskou výstavou error od Erika Šilleho.

Svet maliara Erika Šilleho je plný animovaných postavičiek, z ktorých vytvára vlastné príbehy. Spoločne vstúpime do sveta rozprávok a staneme sa tvorcami komiksov. Program na 60 až 90 minút je určený rodičom s deťmi od 3 do 10 rokov. Prihlášky s uvedením mena a veku dieťaťa prosím pošlite na vzdelavanie@kunsthallebratislava.sk.

Maliarska výstava error predstavuje prierez tvorbou Erika Šilleho, zdroj obrázka: Dom umenia / Kunsthalle Bratislava

Maliarska výstava error predstavuje prierez tvorbou Erika Šilleho (*1978, Rožňava), ktorý patrí k najúspešnejším maliarom strednej generácie. Vyhranený autorský rukopis čerpá z animovaného sveta komixových postáv, reklamy a každodennej banality, ktoré v jeho obrazoch získavajú existenciálny, až apokaliptický výraz. Dialógom dejín umenia so svetom pop-kultúry vytvára nové súčasné pseuodomýty a hybridné rozprávky.

Sekcia: