Kunsthalle KIDS: Očami neviditeľné

Kunsthalle KIDS: Očami neviditeľné, zdroj obrázka: Dom umenia / Kunsthalle BratislavaKunsthalle Bratislava pozýva rodiny s deťmi na mikulášsky workshop Očami neviditeľné, ktorý sa uskutoční na výstave A je tu zas? v sobotu 3. decembra 2016 o 10:00 v priestoroch galérie na Nám. SNP 12.

Program preskúma, ako fungujú spomienky. Zameria sa na spôsoby, ako nezabudnúť na dôležitých ľudí, dôležité udalosti a na vytvorenie netradičného "spomienkového predmetu". Workshop je určený rodičom s deťmi od 4 do 10 rokov. Prihlášky s uvedením mena a veku dieťaťa prosím pošlite najneskôr prvého decembra 2016 na vzdelavanie@kunsthallebratislava.sk.

Kunsthalle KIDS: Očami neviditeľné, zdroj obrázka: Dom umenia / Kunsthalle Bratislava

Výstava A je tu zas? Slovenský štát v súčasnom umení (od 04.11.2016 do 26.02.2017) sa zaoberá novodobou históriou Slovenska: obdobím slovenského štátu z pohľadu 25 súčasných umelcov. Politický režim využíval umenie na účely propagandy a jeho progresívne prejavy potláčal. Z odstupu takmer 80 rokov výstavný projekt hľadá odpovede, či a ako môže súčasné umenie prispieť k lepšiemu chápaniu histórie, k schopnosti sa s ňou vysporiadať a poučiť sa z jej chýb. Kam až umenie, ktoré sa vyjadruje k politickým súvislostiam, môže zájsť, aké sú jeho možnosti a hranice?

Sekcia: