Kvapka krvi Toastmasters – od slov rečníkov k ich skutkom

Kvapka krvi Toastmasters – od slov rečníkov k ich skutkomBratislavské rečnícke kluby Toastmasters organizujú darcovstvo krvi s názvom Kvapka krvi Toastmasters. Členovia klubov chcú vyzbierať čo najviac krvi, jednak za svojej pomoci ako darcovia, ale taktiež chcú prilákať na toto benefičné podujatie aj svojich blízkych, priateľov a kolegov.

Darcovstvo krvi sme sa rozhodli zorganizovať, pretože to považujeme za správnu vec. Chceme spropagovať darcovstvo krvi a zároveň poukázať na jednu z najväčších akcií tohto druhu na území Slovenskej republiky – Valentínska kvapka krvi, ktorá bude prebiehať presne o týždeň neskôr,“ uviedol Ján Horvát, viceprezident pre členstvo klubu Toastmasters Petržalka.

Klára Dachová, viceprezidentka pre PR anglických rečníkov z CrossRoads Club, dodáva: „Rozhodli sme sa podporiť Kvapku krvi Toastmasters, lebo tento druh pomoci chorím je pre našich členov efektívny spôsob, ako podporiť dobrú vec. Nikto z nás nevie, kedy sa ocitne v situacií, že bude potrebovať podobnú pomoc. Tešíme sa ako klub a aj jednotliví členovia, že máme možnosť pomôcť a podporiť túto myšlienku.“

Dobročinné podujatie Kvapka krvi Toastmasters sa uskutoční 6. februára 2018 v samostatnej budove Národnej Transfúznej Služby (NTS) pri nemocnici na Kramároch na ulici Limbová 3 od 7:00 do 17:00 a budeme veľmi radi, ak sa k nám pridáte aj vy. Vyzbieraná krv sa použije hlavne pri vážnych úrazoch, počas operácií a na výrobu liečiv.

Kvapka krvi Toastmasters – od slov rečníkov k ich skutkom, zdroj obrázka: Toastmasters Petržalka

Základné podmienky pre darcu krvi sú:

  • váži aspoň 50 kg
  • má viac ako 18 a menej ako 60 rokov
  • netrpí alebo neprekonal choroby, ktoré majú vplyv na krv (napr. žltačka – hepatitída B alebo C, HIV a pod.)