Microsoft plánuje uľahčiť prístup k dokumentom a fotografiám na webe

Podľa štatistík spoločnosti Microsoft pristupuje už 34 percent Čechov a Slovákov ku svojim e-mailom cez mobilný telefón.

Celkovo dnes užívatelia otvoria z mobilného telefónu v priemere 15 percent všetkých prijatých e-mailov, čo je oproti rovnakému obdobiu z minulého roka dvojnásobok. Dôvodom je vyššia dostupnosť a rýchlosť mobilného internetu, ako aj viace-mailových služieb, ktoré použitie z mobilného telefónu uľahčujú. Microsoft plánuje čoskoro z telefónu sprístupniť aj dokumenty a fotky uložené na webe.

„Užívatelia očakávajú, že s rastúcim využívaním mobilného internetu budú mať prostredníctvom telefónu neustály prístup ku všetkým dôležitým informáciám a dátam. Používateľom Hotmailu preto už viac ako rok poskytujeme funkciu push, ktorá im umožňuje synchronizovať e-maily, kontakty a kalendár v mobilnom telefóne takmer v reálnom čase,“ hovorí Tomáš Koška, riaditeľ on-line divízie pre strednú a východnú Európu spoločnosti Microsoft.

Zatiaľ čo pri spustení hotmailovej funkcie push ju v lete minulého roku podporovalo len 34 percent telefónov, na ktorých bežala niektorá z troch najrozšírenejších mobilných platforiem, dnes Microsoft podporuje už celých sto percent. Napríklad z telefónov iPhone pristupuje k Hotmailu milión používateľov a novú aplikáciu pre Android si už stiahlo takmer 5 miliónov ľudí na svete.

Microsoft naviac pomáha používateľom riešiť aj problém veľkého počtu e-mailových účtov. Každý Slovák alebo Čech má podľa štatistík Microsoftu v priemere päť e-mailových účtov, z ktorých približne štyri využíva aktívne. Služba Hotmail preto umožňuje používateľom spravovať z hotmailového účtu viac e-mailov naraz. Spojiť niekoľko e-mailových účtov do jednej zložky je možné jednoducho aj pomocou telefónu s novou verziou mobilnej platformy Windows Phone 7.5.

Hotmail je dnes vďaka neobmedzenej kapacite schránky, podpore všetkých hlavných mobilných platforiem, desaťnásobnému zrýchleniu a menej ako trojpercentnému podielu spamu v prijatej pošte, jednou z najmodernejších freemailových služieb na svete. Vďaka novým funkciám chceme používateľom pomôcť čeliť záplave rôznej pošty a efektívnemu spracovaniu dôležitých e-mailov,“ doplňuje Tomáš Koška.

Operačný systém Windows Phone umožňuje používateľom byť v neustálom spojení so svetom nielen cez e-mail, ale aj prostredníctvom integrovaného Facebooku, Twitteru a ďalších sociálnych služieb. Nová mobilná platforma Microsoftu je rovnako veľmi dobre prepojená so službou SkyDrive slúžiacou na ukladanie dokumentov a multimediálneho obsahu do cloudu, ktorý umožňuje používateľom mať potrebné súbory vždy po ruke.

Ďalšia vylepšená verzia je, okrem Hotmailu, pripravená aj pre SkyDrive. Používateľom prinesie nové funkcie, ktoré im umožnia pracovať prostredníctvom mobilného telefónu jednoduchšie aj s dokumentmi a obrázkami, ktoré majú uložené na webe. Viac podrobností chystá Microsoft zverejniť v najbližších dňoch.

Podpora mobilných používateľov však nie je jedinou inováciou online služieb od Microsoftu. Spoločnosť rovnako oznámila nové funkcie v službe Hotmail, vďaka ktorým môžu používatelia jediným kliknutím filtrovať prijatú poštu a obchodné ponuky, k e-mailom priraďovať kategórie, plánovať pravidelné čistenie schránky, uprednostňovať správy a využívať užívateľsky prispôsobiteľnú rýchlu ponuku pre najčastejšie úkony s e-mailami. Hotmail dnes na celom svete každý mesiac aktívne používa viac ako 350 miliónov ľudí.

Zdroj článku: