Najvýznamnejšie míľniky a úspechy Facebook stránky Polícia Slovenskej republiky v roku 2017

zdroj obrázka: Ministerstvo vnútra Slovenskej republikyPolicajný zbor má od apríla 2017 vlastnú stránku na sociálnej sieti Facebook s názvom Polícia Slovenskej republiky a za deväť mesiacov jej existencie bol zaznamenaný o ňu veľký záujem. K dnešnému dňu má už viac ako 92 000 fanúšikov a 97 000 sledovateľov.

Komunikačné oddelenia všetkých útvarov Policajného zboru (PZ) informujú cez Facebook (FB) o aktualitách, policajných zásahoch, závažných dopravných nehodách a dopravných obmedzeniach, ako aj o každodennej činnosti policajtov. Súčasťou jej obsahu sú aj témy, zamerané na prevenciu, pátranie po osobách, informácie o zvieratách či o samotnej histórii zboru.

Som rád, že sa komunikácia Policajného zboru rozšírila o fenoném Facebook, ktorý je na Slovensku najpopulárnejšou sociálnou sieťou. Vďaka exkluzívnemu obsahu budú mať návštevníci stránky príležitosť spoznať prácu príslušníkov, pri ktorej neraz nasadzujú vlastné životy,“ uviedol podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák pri jej spustení.

Radi by sme sa prostredníctvom modernej komunikácie priblížili viac k verejnosti, ktorá nám je vo viacerých prípadoch nápomocná pri objasňovaní trestnej činnosti. Policajti sú často vnímaní ako tí, ktorí len rozdávajú pokuty. Verím, že Facebook poskytne našim spoluobčanom skutočný pohľad na činnosť Policajného zboru,“ povedal prezident PZ Tibor Gašpar.

zdroj obrázka: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Krátky súhrn najvýznamnejších míľnikov a úspechov FB stránky Polícia Slovenskej republiky v roku 2017:

  • oficiálne spustenie 3. apríla 2017
  • takmer 89 000 fanúšikov a viac ako 93 000 sledovateľov, čo je najviac spomedzi všetkých FB stránok slovenských štátnych inštitúcií (druhá Finančná správa má takmer 58 000 fanúšikov)
  • viac ako 685 000 pozretí a 9,8 tisíc zdieľaní mal najpopulárnejší príspevok (video o sexuálnom vydieraní detí na internete od EUROPOL)
  • najmenej v troch prípadoch pomohla stránka priamo v činnosti Policajného zboru (policajti vďaka nej našli 14-ročné nezvestné dievča a dvakrát pomáhali osobám väzneným v byte proti ich vôli)
  • prijatých viac ako 500 tipov a podnetov od občanov, týkajúcich sa dopravy (tipy na merania rýchlosti, videá z porušovania dopravných predpisov atď.)
  • prijatých viac ako 100 súkromných správ, v ktorých občania ďakovali konkrétnym policajtom/útvarom a to aj v prípadoch, keď dostali pokuty (nerátajú sa poďakovania v komentároch)
  • informácie od občanov formou súkromných správ, ktoré sa týkajú rôznej trestnej činnosti (pátranie po hľadaných osobách/zlodejoch a pod.)
  • denne v priemere 25 súkromných správ od občanov, v ktorých si takúto formu rýchlej a priamej komunikácie s PZ pochvaľujú
  • pravidelné informácie nielen o činnosti PZ, ale aj o pozitívnych prípadoch, o ktorých by sa verejnosť nikdy nedozvedela, napríklad záchrana ľudského života alebo akákoľvek pomoc zo strany polície
Sekcia: