Oplatí sa vypočuť si nové audioknihy

Audiotéka – Dobre nahovorené príbehy, zdroj: audioteka.skUž ste podľahli audioknihám? V najbližšej dobe Audiotéka uverejní v češtine sci-fi Život za životom, román Mora a triler Mŕtvy kľúč.

Život za životem – Kate Atkinsonová

Angličanka Ursula Toddová zomrie tesne po narodení počas jednej februárovej noci v roku 1910. V nasledujúcej kapitole sa znova narodí v tú istú februárovú noc, pričom tentoraz prežije, aby podstúpila niekoľko tragických a často heroických koncov. Ako v divadle padá opona, tak v Ursulinom príbehu „padá tma“, teda smrť. Tá však neznamená temný koniec, ale je prísľubom ďalších, neobmedzených možností a pokračovaní.

Vedecko-fantastický román Život za životom sa drží na popredných miestach medzinárodných rebríčkov a s prehľadom poráža knihy J. K. Rowlingovej. Audiokniha, ktorú číta Tereza Bebarová, vychádza vo vydavateľstve Audiotéka na konci augusta 2017.

Život za životem – Kate Atkinsonová, zdroj: audioteka.sk

Můra – Katja Kettu

Píše sa rok 1937 a pätnásťročná Fínka Irga sa zamiluje do sovietskeho agitátora. Po nerozvážnom úteku do Sovietskeho zväzu sa ako politická väzenkyňa dostane na viac rokov do pracovného tábora vo Vorkute, kde vládne drsný režim a krutá väzenská mafia. Osudy niekdajších väzňov presahujú až do súčasnosti, ktorá sa odohráva z pohľadu vnučky hlavnej hrdinky prevažne v odľahlej dedine. Obývajú ju Marijci, menšina, pre ktorú ani sovietský ani ruský režim nemajú veľké pochopenie. Tam však na staré traumy nikto nechce spomínať. Katja Kettu skúma v príbehu technológiu moci, silu lásky i zrady a tiež dlhé tiene minulosti.

Kam sú až ľudia schopní zájsť, aby dosiahli svojho? Čo všetko sú pripravení obetovať? Román Mora je univerzálny príbeh o priateľstve, nezdolnosti i obrane utlačovanej národnostnej menšiny. Na trh sa dostane v polovici septembra. Rozprávačom je Pavla Gajdošíková.

Můra – Katja Kettu, zdroj: martinus.sk

Mrtvý klíč – D. M. Pulley

V roku 1978 sa nad najväčšou clevelandskou bankou, ktorá spravuje peniaze najvplyvnejších obyvateľov mesta, vznáša podozrenie z obrovských účtovných podvodov, súvisiacich s bezpečnostnými schránkami. Neviditeľná kancelárska myška Beatrice sa zhodou náhod dostane ku všetkým indíciám, potrebným k odhaleniu obrovskej siete plnej korupcie, klamstiev a krádeží. Kto iný než dievča, ktorej meno nikto ani poriadne nepozná, by mohla správne naložiť s univerzálnym „mŕtvym kľúčom“ ku všetkým schránkam a tajomstvám, ukrytým vo vnútri?

Ambiciózna stavebná inžinierka Iris dostane v roku 1998 za úlohu zakresliť plány budovy banky, ktorá bola za záhadných okolností zatvorená pred 20 rokmi. Nábytok, dokumenty i celkové vybavenie zostali na svojom mieste, akoby sa zamestnanci mali každú chvíľku vrátiť. Keď Iris v zásuvke stola objaví záhadný kľúč, myslí si, že ju čaká vzrušujúce dobrodružstvo. Netuší, že práve roztočila smrtiaci kolotoč udalostí.

Kriminálku Mŕtvy kľúč interpretuje Robert Mikluš a Audiotéka pripravuje vydanie v septembri 2017.

Mrtvý klíč – D. M. Pulley, zdroj: audioteka.sk

Zaujali vás nové audioknihy? Môžete sa zapojiť do našej Facebook ankety: Akú knihu by ste si chceli vypočuť v audio verzii?

Súvisiace články:

Zdroj článku: 
Zdroj obrázkov: 
Sekcia: