Portál NašeObce.sk s novými službami a informáciami o našich mestách a samosprávach

Logo portálu naseobce.skUnikátny portál poskytujúci prehľadné štatistické informácie o obciach a mestách na Slovensku spravil opäť krok vpred. Svojím užívateľom poskytuje nové možnosti, prostredníctvom ktorých môžu návštevníci portálu získať množstvo zaujímavých informácií o svojej vlastnej obci či meste. Tie sa týkajú demografie miest či obcí, podnikateľských subjektov pôsobiacich v danom meste či obci a ďalších oblastí.

Nová verzia internetového portálu Našeobce.sk obsahuje globálne štatistiky miest a obcí, ktoré sú zosumarizované do prehľadných tabuliek či grafov. Celkovo portál poskytuje informácie o ôsmich krajoch, 79 okresoch, 177 mestách a 2753 obciach. Po novom sa však na portáli nachádzajú aj údaje o viac ako 1 200 00 firmách či organizáciach. Novinkou sú tiež údaje o dotáciách samospráv vo výške 423 397 714,167 eur a poskytnutých eurofondoch vo výške 26 156 038 741,156 eur.

Významnou novinkou je tiež mapovací komponent, prostredníctvom ktorého si môže každý užívateľ zistiť informácie o subjektoch z jeho vlastného okolia. Mapovací portál tak efektívne a prehľadne prenáša vyzbierané štatistiky do priestoru mapy.

Zdrojmi štatistických údajov portálu sú verejne dostupné databázy Štatistického úradu Slovenskej republiky a Registra organizácií.

Ďaľšou významnou zmenou je nový vzhľad, ktorý sa po roku fungovania zmenil. „Na novej verzii sme pracovali viac ako pol roka. Počas roku sme získali dvoch významných partnerov a vďaka podpore firmy ArcGEO sme mohli do stránky implementovať aj geodáta a mapy. Stránku sme vynovili, zatraktívnili, ale stále je čo zlepšovať. Už teraz pracujeme na novej verzii,“ konštatuje Ondrej Proksa, zakladateľ projektu NašeObce.sk.

Portál vznikol v spolupráci so spoločnosťou ArcGEO Information systems s.r.o., ktorá celý projekt aj finančne podporuje a za odbornej konzultácie Centra rozvoja samospráv. Autorom projektu je združenie Lentil.sk.

Portál nájdete na stránke www.naseobce.sk.

Kontakt: Ondrej Proksa, ondrej.proksa@naseobce.sk, 0904 945 576

Zdroj článku: 

Facebook Comments Box