Pozvánka na 1. stretnutie klubu Toastmasters Petržalka

Prvé stretnutie rečníckeho klubu Toastmasters Petržalka sa uskutoční 13. mája 2014 o 19. hodine v Pizzérii Maestro v bratislavskom nákupnom centre Aupark na Einsteinovej ulici. Prečítajte si program a k nemu sprievodné komentáre. Tešíme sa na Vašu účasť. Vstupné sa neplatí.

V roku 1924 vznikla v Santa Ana (Kalifornia, USA) vďaka pánovi Ralph C. Smedleymu vzdelávacia organizácia Toastmasters International, ktorá sa rokmi stala celosvetovým lídrom v pomoci ľuďom všetkých vekových kategórií a schopností v oblasti zlepšovania komunikačných a vodcovských zručností. Celosvetovo existuje viac ako 14 350 klubov Toastmasters v 122 krajinách sveta s viac ako 292 tisíc členmi.

Prvý klub na Slovensku v anglickom jazyku, Toastmasters Bratislava, bol založený 24. júla 2008. Prvé stretnutie klubu Slovenskí Toastmasters (v slovenskom jazyku) bolo 10. marca 2011 v kaviarni Coffee&Co na prízemí City University v bratislavskej mestskej časti Petržalka a registrácia v materskej organizácii úspešne prebehla 23. mája. Dňa 1.9.2011 bol v rakúskom Hainburgu vytvorený klub Vox Fortis, jeho členmi sú aj pokročilí rečníci a lídri zo Slovenska.

Na Slovensku vznikajú aj ďalšie rečnícke komunity v slovenčine: Toastmasters Košice a Toastmasters Nitra, ktoré rovnako ako aj Toastmasters Petržalka nie sú ešte oficiálne zaregistrované kluby pod Toastmasters International. Aby sa nimi stali, musia predtým splniť prísne kritéria pre členstvo. Držíme im v tom palce.

Zdroj článku: