Prečo dnešná doba speje do záhuby?

Európsky parlament, foto: pixabay.com, Leonardo1982Blížia sa voľby do Európskeho parlamentu. Kandidáti sú rôzni, takí čo vedia, čo tam robia ale aj takí, ktorí nemajú tušenie čo je Európska únia. Zarábajú veľké peniaze a ani nevedia za čo. Dospelí občania majú možnosť hlasovať, ktorý typ človeka chcú vidieť spravovať Európsku úniu. Či chcú aby Európska únia aj ich štát vyzerali ukážkovo, alebo aby bol v ich štáte neporiadok a chaos. Lenže závisí to od ľudí. Témy rozoberajúce sa v Európskom parlamente sú rôzne, napríklad rozvoj športových aktivít, ako zlepšiť životnú úroveň alebo zvýšiť podporu pre zaostalé regióny. Lenže na realizáciu každého nápadu treba veľa financií.

Mnoho ľudí si v dnešnej dobe všíma iba seba a myslia si, že budú milionári len tak bezdôvodne, bez nejakej snahy. Ale keď nemáš známosti a si lenivý pre seba niečo spraviť, tak môžeš ísť maximálne čistiť záchody. Keď nemáš bohatých rodičov, tak ak chceš niečo dosiahnuť, musíš si ísť za tým sám. Lenže veľa ľudí v dnešnej dobe chce byť bohatými a to hneď. Chcú si všetko uľahčovať a tie známosti si nájdu, aj keby mali mať kvôli tomu najhoršiu povesť v meste. Týmto ľuďom ide iba o seba ako jednotlivca a je im jedno, v akom prostredí žijú ostatní. Keby som mohla, tak hlasujem za lepšiu životnú úroveň. Lepšia životná úroveň pre mňa znamená čisté ovzdušie a menej skládok odpadu. Napomáham tomu tak, že cestujem autobusom, električkou, vlakom a triedim domáci odpad.

Znečistenie ovzdušia, foto: pixabay.com, pixel2013

Väčšine ľuďom je jedno, koho majú v Európskom parlamente. Majú šancu vybrať si tam múdrych a cieľavedomých ľudí, ktorým na štáte záleží. Oni túto šancu nevyužijú a buď nehlasujú vôbec, alebo hlasujú za prvého náhodného kandidáta, ktorého videli na bilboarde. Jeho bohatí sponzori mu tú reklamu zaplatia, aby si politik splnil svoj "sen" a mecenáši získali zákazky v eurofondových projektoch. Lenže to by muselo takémuto kandidátovi záležať na rozvoji štátu a nie na peniazoch do vlastného vrecka. Keď si už ľudia zvolia takého kandidáta, tak potom to môže dopadnúť, ako keby nás mal Andrej Danko reprezentovať na Hviezdoslavovom Kubíne.

Peniaze do vlastného vrecka, foto: pixabay.com, geralt

Za chvíľu budú ľudia už úplne skazení z tej závislosti a naháňaním sa za peniazmi, že spravia všetko pre to, aby im peniaze tiekli z podvodov, okrádania spoluobčanov, predávania drog aj maloletým. Týmto spôsobom sa za chvíľu ľudia vyzabíjajú a budú umierať veľmi mladí. Keď si uvedomia, aký je tento svet skazený, bude už žiaľ neskoro s tým niečo spraviť. Ak chcete, aby sa súčasná mládež dožila šťastnej budúcnosti, potom v májových voľbách do Európskeho parlamentu pozerajte na aktivity kandidátov v oblasti ochrany životného prostredia.

Európsky parlament, foto: pixabay.com, ChequeredInk

Autorkou úvahy Prečo dnešná doba speje do záhuby? je Alžbeta Ofúkaná, členka združenia Amavet 962 a žiačka 7. ročníka Základnej školy Pankúchova 4 Bratislava. Táto práca je prihlásená do súťaže Junior Internet http://www.juniorinternet.sk v kategórii JuniorTEXT.

Zdroj článku: 
Zdroj obrázkov: 
Sekcia: 
Lokalizácia: 

Facebook Comments Box