Program konferencie iDEME Bratislava 2013

Občianske združenie Partnerstvá pre prosperitu organizuje v utorok 11. júna 2013 v Bratislave konferenciu o informatizácii verejnej správy iDEME 2013 (Informatizácia až po dediny a mestá). Ide už o 6.ročník podujatia, ktorého sa tradične zúčastňuje takmer 200 návštevníkov predovšetkým z verejného sektora.

Záštitu nad konferenciou iDEME prevzalo Ministerstvo financií SR a otvorí ju svojim prejavom jeho štátny tajomník a digitálny líder SR Peter Pellegrini. Súčasťou tohto ročníka bude aj Národný informačný deň projektu PPP4Broadband (Tackling the "Broadband Gap" in SEE Rural areas through PPP model), ktorý je financovaný z programu nadnárodnej spolupráce Juhovýchodná Európa.

V programe iDEME 2013 je opäť aj OPIS POPOLUDNIE, venované stavu implementácie tohto operačného programu, ale najmä projektom elektronických služieb verejnej správy, ktoré budú ukončené v tomto roku. Zástupcovia 37 miest, ktorým je určená dopytová OPIS výzva "Elektronizácia služieb miest eMestá", budú môcť prediskutovať prípravu projektov s predstaviteľmi Sprostredkovateľského orgánu OPIS na samostatnom workshope.

Partnermi iDEME 2013 sú spoločnosti IBM Slovensko, s.r.o., Softec, a.s. a ALISON Slovakia, s.r.o. Sponzormi sú DATALAN, a.s. a CORA GEO, s.r.o. Vystavovať budú firmy eGlu, s.r.o. a GOPAS SR, a.s.

Ak máte záujem zúčastniť sa, potom prosím vyplňte on-line formulár.