Slávnostné otvorenie prešporského koloniálu Obchod v múzeu

Prešporský koloniál – Obchod v múzeu, zdroj: Múzeum obchodu BratislavaFirma Donet s.r.o. a Múzeum obchodu Bratislava vás srdečne pozývajú na slávnostné otvorenie prešporského koloniálu Obchod v múzeu, ktoré sa uskutoční v stredu 22. mája 2013 o 17:00 na ulici Biela 6 v Bratislave.

Vstúpte do obchodu, zariadeného v spolupráci s Múzeom obchodu Bratislava, v ktorom nakúpite potraviny vyrábané tradičnými metódami na Slovensku a iné krásne veci, vyrobené šikovnými ľuďmi našej krajiny. Ide o unikátne spojenie ďalšej stálej múzejnej expozície a predajne, zariadenej v štýle starého prešporského koloniálu so zmiešaným tovarom, kde prebieha skutočný predaj.

Múzeum obchodu, ktorého hlavné sídlo je na Linzbothovej ul. 16 v Podunajských Biskupiciach, umiestnilo časť svojho zbierkového fondu, uloženého doposiaľ v jeho depozite, do centra mesta a priblížilo ho tak obyvateľom a návštevníkom Bratislavy.

Pri návšteve koloniálu sa razom ocitnete v 20. a 30.rokoch minulého storočia. V tejto čarovnej starosvetskej atmosfére si môžete vychutnať nákup čisto slovenských výrobkov, ako sú napr. tradičné ovčie syry, pravé Bratislavské rožky a „pajgle“, devínsky ríbezlák ale aj výborné hroznové vínka od slovenských výrobcov a iné dobroty. Všetky výrobky sú bez zbytočných chemických konzervantov, vyrobené tradičnými metódami. Ponuku dopĺňajú originálne slovenské darčekové výrobky od ľudových umelcov.

Slávnostné otvorenie predajne Obchod v múzeu sa koná za účasti predstaviteľov Ministerstva hospodárstva SR, Hlavného mesta SR Bratislavy a Miestneho úradu mestskej časti Bratislava – Staré Mesto, bez ktorých by tento zaujímavý projekt nemohol vzniknúť.