Slovenská premiéra komunitnej konferencie PyCon pritiahne záujemcov o Python

Logo konferencie PyCon Slovakia, zdroj: pycon.skPo úspešnom uvedení vo viac ako 40 krajinách sveta prichádza po prvýkrát na Slovensko konferencia PyCon, venovaná čoraz populárnejšiemu programovaciemu jazyku Python, v ktorom vznikli napr. aplikácie YouTube, Spotify, Dropbox či Instagram. Do 24. januára 2016 môžete poslať návrh na prednášku a využiť aj šancu zakúpiť si lístok za zvýhodnenú cenu.

Konferencia PyCon SK sa koná 11. – 13. 3. 2016 na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave. Organizuje ju SPy s finančnou podporou Red Hat, Erigones, Python Software Foundation, GridMarkets, VNET, Fedora, JetBrains, Skypicker.

Súčasťou prvého ročníka PyCon SK budú piatkové prednášky v slovenčine a češtine, sobotňajšie prezentácie v angličtine a v nedeľu 13. marca sa uskutoční celodenný bezplatný workshop Django Girls pre dievčatá a ženy, ktoré si chcú vytvoriť vlastnú webovú aplikáciu. „Získané vedomosti môžu neskôr použiť napríklad pri tvorbe vlastného internetového obchodu alebo pri hľadaní práce v technologickom sektore,“ hovorí Marc-André Lemburg, riaditeľ nadácie Python Software Foundation.

Django Girls Brno 5.2.2015, foto: Martin Kyral

PyCon organizuje Python komunita pre komunitu. Ak prídete na konferenciu, stávate sa súčasťou tejto komunity. Pokiaľ ste vytvorili niečo, čo by mohlo zaujímať aj iných, alebo si myslíte, že ostatní by o tom mali vedieť, príďte nám o tom spraviť prednášku. Nechceme počúvať iba expertov a známe osobnosti. Toto je naša pozvánka, aby ste poslali návrh na prednášku, aj ak ste ešte nikdy na konferencií neprednášali. Konferencie PyCon sú miestom, kde sa stretávajú všetci: tí, ktorí hľadajú nové produkty a nápady, ale aj talenty, ktoré môžu pomôcť pri ich vývoji. Python komunita rada objavuje a zdieľa nové veci,“ zdôrazňuje Richard Kellner, predseda občianskeho združenia SPy, ktoré pomáha začínajúcim programátorom pri zoznamovaní sa s jazykom Python.

Vstupenky na PyCon SK 2016 sú už od 20 Eur. Možnosť získať zvýhodnený lístok majú študenti aj sociálne znevýhodnení účastníci, pre ktorých organizátor pripravil grantový program.

Zdroj článku: 
Zdroj obrázkov: