Svetový seriál WTCC na Slovakia Ringu

zdroj: automobilsport.com

Dňa 28. a 29. apríla 2012 sa uskutočnia prestížne Majstrovstvá sveta cestovných automobilov WTCC v lokalite len 36 kilometrov od Bratislavy na okruhu Slovakia Ring pri Orechovej Potôni. Budú to preteky so závodnými autami značiek Chevrolet, Seat, BMW a Ford. Diváci sa môžu tešiť na plný program v sobotu aj nedeľu vrátane mnohých atrakcií.

Na Slovakia Ring prišiel aj majster sveta WTCC Yvan Muller (Chevrolet), ktorý je po troch úvodných podujatiach tohto ročníka zároveň lídrom priebežného poradia. Divácky plnohodnotný program začína v sobotu ráno o 8:30 prvým voľným tréningom sesterského seriálu ETCC (European Touring Car Cup), v ktorom sa predstavia aj dvaja Slováci – Maťo Homola (BMW) a Patrik Nemec (Seat). Hviezdy víkendu – autá WTCC – vyjdú po prvýkrát na trať rovnako v sobotu o 9:45 (voľný tréning).

Čaká na vás bohatý sprievodný program v sobotu aj nedeľu a pre najmenších detská autodráha s autíčkami na diaľkové ovládanie.

Hlavným sobotňajším programom bude 1. a 2. kvalifikácia WTCC o 15:00 a 15:25. Preteky ETCC uvidia diváci na okruhu v nedeľu o 11:20 (1. kolo) a o 12:35 (2. kolo). Zlatým klincom programu budú nedeľné 1. a 2. preteky WTCC – o 14:20 a 15:35, ktoré uvidia aj televízni diváci na celom svete.

Predpoveď počasia naznačuje mimoriadne priaznivé počasie s teplotami do 30 stupňov Celzia. Na divákov tak čaká nezabudnuteľný zážitok z prestížneho svetového podujatia. K dispozícii je niekoľko tisíc vstupeniek na viacero tribún okolo trate so vstupným od 3 eur, kyvadlová doprava zo záchytných parkovísk a z vlakovej stanice Orechová Potôň.

Race taxi
V sobotu od 17.00 do 19.00 máte jedinečnú príležitosť odviezť sa vedľa profesionálneho pilota na športovo upravených vozidlách Honda Civic Type R a Seat Leon. Vyskúšajte si pocit až 200-kilometrovej rýchlosti a ostrých zákrut. Cena jazdy na jedno kolo je 30 EUR s DPH.

  • Motostick (tréningová pomôcka pre jazdu na motorke)
  • Formula (show na formulách Renault 2.0)
  • Škola šmyku (možnosť vyskúšať si, ako zvládate auto počas šmyku)
  • Off-road areál (predvádzacie jazdy)
  • Racing simulátor (simulátor reálnej jazdy po svetových okruhoch)
  • Drift show (majstri driftovania v akcii)

Užitočné rady pre návštevníkov:

50% zľava na dopravu
Návštevníci podujatia majú možnosť využiť až 50% zľavu na dopravu vlakom s Regio Jet a SAD Dunajská Streda na trati Bratislava – Orechová Potôň – Dunajská Streda – Komárno. Z vlakovej stanice Orechová Potôň je zabezpečená kyvadlová doprava spoločnosťou SAD Dunajská Streda. Cestujúci si cestovný lístok na vlak môžu zakúpiť v zákazníckych centrách RegioJet na staniciach Bratislava-Hlavná stanica, Bratislava-Nové Mesto, Dunajská Streda, v pokladni v Komárne alebo priamo vo vlaku

Zdroj článku: 
Sekcia: