T-MAPY a GISTA na Slovensku spolu

Logo spoločnosti GISTASlovenská softvérová spoločnosť GISTA dnes na svojej webovej stránke oficiálne oznámila, že získala strategického investora. Jej majoritným vlastníkom sa od 1. októbra 2014 stala česká spoločnosť T-MAPY.

Podľa stanoviska Rastislava Mičaníka, obchodného riaditeľa spoločnosti GISTA, ide o úspešné zakončenie niekoľko mesiacov pripravovanej obchodnej akvizície. „Rokovali sme s viacerými úspešnými firmami, ale naše kritériá a požiadavky dokázala splniť iba spoločnosť T-MAPY. Od jej vstupu do spoločnosti GISTA očakávame predovšetkým rozšírenie ponuky a kvality služieb pre našich súčasných, ale aj budúcich zákazníkov", skonštatoval Mičaník.

Podľa vyjadrenia Moniky Geregovej, vedúcej slovenskej pobočky T-MAPY v Banskej Bystrici, prináša spojenie týchto dvoch firiem lepšie východiská pre ďalšie technologické inovácie aj obchod. „U našich českých zákazníkov sme oceňovaní najmä za to, že im dokážeme poskytnúť tak komplexné, ako aj úzko špecializované softvérové riešenia spolu s vysokokvalitnými mapovými podkladmi. Naše dlhoročné skúsenosti chceme využiť aj na Slovensku", uviedla Geregová. Zároveň dodala, že v najbližších dňoch sa obidve spoločnosti sústredia na zladenie obchodných a marketingových aktivít, spoločnej komunikácie so zákazníkmi a obchodnými partnermi.

Prešovská spoločnosť GISTA patrí medzi najvýznamnejších prevádzkovateľov geografických informačných systémov pre samosprávy na Slovensku. Spoločnosť T-MAPY s centrálou v Hradci Králové je jednou z najväčších geoinformačných firiem na českom trhu a zároveň súčasťou medzinárodnej skupiny T-Kartor Group so sídlom vo Švédsku.

Zdroj článku: