V lete na Slovensko dorazí kapela Guns N’ Roses

logo kapely Guns N’ RosesFanúšikovia kvalitnej hudby sa majú na čo tešiť! V lete na Slovensko dorazí megaúspešná hardrocková skupina Guns N’ Roses na čele s charizmatickým spevákom Axlom Roseom. Hudobná legenda predstaví svoju šou v piatok 13. júla pod holým nebom na doteraz nezverejnenom mieste vo veľkolepom finále bonusového dňa festivalu Topfest.

Po americkom turné zo záveru minulého roka mieri jedna z najslávnejších formácií všetkých čias opäť aj na európsky kontinent. Guns N’ Roses dosiaľ potvrdili viaceré júnové koncerty, napríklad v Paríži či Miláne a aktuálne aj vystúpenie u nás. Spoluorganizátor koncertu Dušan Drobný: „Sme veľmi šťastní, že sa nám podaril tento husársky kúsok. Nebolo to jednoduché, no napokon to vyšlo, takže slovenskí fanúšikovia sa už teraz môžu tešiť na ich jedinečnú šou.“ Koncert skupiny Guns N’ Roses prinášajú na Slovensko agentúry BM Promotion a DUNA.

Známy je už aj dátum začiatku predaja vstupeniek: "V pondelok 27. februára začína predpredaj vstupeniek v sieti Ticketportal, buď ako spoločná trojdňová vstupenka na Topfest, alebo samostatne na tento deň. A keďže by sme radi privítali na Slovensku aj fanúšikov tejto skupiny z okolitých krajín – bude to cena rozhodne priaznivejšia ako napr. v susednom Rakúsku alebo Poľsku..." doplnil informácie spoluorganizátor Miroslav Brondoš.

W. Axl Rose, zdroj: topfest.skSúčasnú zostavu Guns N’ Roses tvoria popri frontmanovi Axlovi Roseovi klávesáci Dizzy Reed a Chris Pitman, gitaristi DJ Ashba, Ron „Bumblefoot“ Thal a Richard Fortus, basgitarista Tommy Stinson a bubeník Frank Ferrer. Rose je v aktuálnej formácii jediným z pôvodných členov kapely, ktorej prvý album Appetite for Destruction z roku 1987 je stále najúspešnejším debutovým albumom všetkých čias v Spojených štátoch s viac ako 18 miliónmi predaných nosičov. Obsahoval aj známy hit Welcome to the Jungle, ktorý televízna stanica VH1 označila za najlepšiu hardrockovú skladbu na svete. Kto by však nepoznal aj ďalšie piesne ako Sweet Child o’ Mine, Paradise City, November Rain, You Could Be Mine, Don’t Cry či Knockin’ on Heaven’s Door. Aj vďaka nim sa celosvetovo dosiaľ predalo viac ako 100 miliónov albumov skupiny.

Zatiaľ poslednou doskou Guns N’ Roses je album Chinese Democracy z roku 2008, ktorý sa na pulty obchodov dostal po dlhých 15 rokoch od vydania predchádzajúcej piatej štúdiovky The Spaghetti Incident? Na ďalšiu nahrávku by fanúšikovia podľa slov členov kapely nemali čakať už tak dlho, svetlo sveta by mohla uzrieť ešte v tomto roku. Informáciu, že nový album je momentálnou prioritou, potvrdil aj kontroverzný spevák Axl Rose, ktorý však komunikuje s médiami iba príležitostne a je na presný termín vydania či akékoľvek ďalšie detaily skúpy.

Zdroj článku: 
Sekcia: