Výstava o hudbe v Kunsthalle

Dňa 11. marca 2017 sa v galérii Kunsthalle Bratislava uskutočnila výstava o hudbe. Najprv sme sa všetci stretli v časti zvanej Kunsthalle Lab. Tam nás privítali galerijné pedagogičky Danka a Lucka.

Dozvedeli sme sa že jeden hudobný skladateľ napísal skladbu, ktorá sa volala 4 minúty a 33 sekúnd ticha. V tejto skladbe celé 4 minúty a 33 sekúnd bolo ticho. Túto skladbu sme si zahrali aj my. Počas tejto skladby nebolo úplné ticho. Medzi hraním sme dostali papieriky a na ne sme mali napísať, aké zvuky počujeme, ak sme všetci ticho.

Potom sme sa presunuli do hlavnej časti budovy, kde nám animátorka Lucka hrala na rôzne hudobné nástroje, ale sme ju nevideli, lebo bola za stenou.

My sme mali nakresliť na papier to, čo počujeme. Niektoré práce sme ostatným deťom ukázali, a ony ich skúsili zahrať na hudobných nástrojoch.

Potom sme si posadali na stoličky k počítaču a pustili nám hudbu, ktorú vytvoril počítač z našich slov, ktoré sme na začiatku výstavy písali na papieriky. Mohli sme si zahrať na hocijaký hudobný nástroj.

Na koniec každému rozdali malú knižku a nálepku na pamiatku. Táto výstava bola pre náš AMAVET klub č. 962 zaujímavá a všeličo nové sme sa na nej naučili o hudbe. Už sa teším na ďalšiu výstavu v Kunsthalle Bratislava.