Vzájomné pôsobenie hudby, obrazov a poézie

Taliansky kultúrny inštitút a Rakúske kultúrne fórum organizujú hudobno-poetický večer.Taliansky kultúrny inštitút a Rakúske kultúrne fórum organizujú hudobno-poetický večer, počas ktorého zaznejú skladby Francesca Di Fioreho, uvidíte obrazy videoumelkyne Valerie Di Matteo a započúvate sa do poézie rakúskych autorov v podaní herečky Andrey Karnasovej.

Francesco Di Fiore sa narodil v roku 1966 v Palerme. Absolvoval štúdium hudby v rodnom meste, vyštudoval odbor hry na klavíri v roku 1989. Od roku 1987 študoval komponovanie a predmety spojené s týmto odborom u majstra Eliodora Sollimu. Od roku 1990 študoval hru na čembalo na Hudobnom konzervatóriu v Palerme. Následne, v roku 1992 prehĺbil svoje znalosti vo Viedni u profesora Haralda Ossbergera. Je absolútnym víťazom niekoľkých národných klavírnych súťaží. V roku 1993 v rakúskom meste Horn vyhral súťaž “XV. Internationales Kammermusik Festival Austria Waldviertel”.

Francesco di Fiore, zdroj obrázka: Taliansky kultúrny inštitút

Francesco di Fiore je autorom súčasnej hudby postmodernisticko-postminimalistického smeru. Medzi jeho dielami možno nájsť inštrumentálne skladby ako aj filmovú a scénickú hudbu. Jeho skladby často hrajú sólisti a komorné telesá svetového formátu a sú pravidelne interpretované na koncertoch po celom svete. Spolupracoval napr. s týmito hudobníkmi: Giovanni Sollima, Damiano Binetti, Bruno Canino, Mario Crispi, Gliarchiensemble, William Susman, Douwe Eisenga, Neil Campbell, Matteo Sommacal, Marco Betta, Erika Tazawa, Zofo Duet, Olivia Kieffer, Robert Gutter, Trio Rospigliosi.

Taliansko-rakúsky hudobno-poetický večer sa uskutoční v stredu 13. septembra 2017 od 18:00 do 19:30 v Rakúskom kultúrnom fóre, Hodžovo námestie 1/A, Bratislava. Vstup je voľný do naplnenia sály. O hudobný program sa postarajú Philip Glass, Francesco Di Fiore, Ryuichi Sakamoto, Michael Andrews, Douwe Eisenga. Čítať sa budú básne nasledovných rakúskych autorov: Georg Trakl, Thomas Bernhard, Ingeborg Bachmann, Paul Celan, Friedericke Mayröcker.

Sekcia: 

Facebook Comments Box