Veľtrh Národné Dni Kariéry nasmeruje mladých na pracovný trh

Téma 18. ročníka veľtrhu pracovných príležitostí pre študentov a absolventov vysokých škôl – Národné Dni Kariéry je „Dobrodružstvo“.Pracovný veľtrh Národné Dni Kariéry prináša top spoločnosti aj na východ republiky. Mladí ľudia tu okrem pracovných ponúk nájdu potrebné informácie na ceste k vysnívanému zamestnaniu. Podujatie sa uskutoční 21. marca v Spoločenskom pavilóne v Košiciach.

Národné Dni Kariéry sú najväčším pracovným veľtrhom zameraným na študentov a čerstvých absolventov. Organizátorom je organizácia AIESEC a odborným garantom je personálna spoločnosť Manpower. Záštitu nad podujatím prevzalo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny a mesto Košice.

Veľtrh sa v meste Košice organizuje už tretí rok a minuloročná účasť predstavovala takmer 1600 študentov. Národné Dni Kariéry sa uskutočnili v dňoch 6.-7. marca aj v Bratislave, kde sa ich zúčastnilo 3172 študentov a 56 spoločností.

Podujatie spája mladých so zástupcami firemného sektora a umožňuje im nielen nájsť si prácu v top spoločnostiach na Slovensku, ale prostredníctvom sprievodného programu bližšie spoznať firemné procesy, správne si nastaviť očakávania ohľadom zamestnania a inšpirovať sa osobnosťami slovenského podnikateľského prostredia. Koncept pripravuje študentov na pracovný trh prostredníctvom testovania jazykových a IT znalostí či poradní personálnych agentúr a neziskových organizácií. Keďže je veľtrh orientovaný na študentov, ponúka aj priestor na odpočinok v chill-out zóne a priestor na odreagovanie vo fun zóne.

V rámci sprievodného programu garant podujatia Manpower pripravuje workshop „Nájdi v sebe profesionála“. Rozbehni sa pomôžu rozbehnúť začínajúcich podnikateľov, ako aj pracovné návyky tých, čo sa podnikať nechystajú. Slovenská asociácia koučov priblíži problematiku koučingu v tréningoch Kariérny koučing a Skúste byť nachvíľu koučom. Maxman Consultants sa sústredia na budovanie potrebných zručností. Okrem toho podujatie ponúka možnosť otestovať si jazykové a IT znalosti priamo na mieste.

Veľtrh tento rok hostí 17 vystavovateľov. Zúčastnené spoločnosti ponúkajú predovšetkým technické, konzultantské, administratívne pozície, či miesta vhodné pre študentov a absolventov v oblasti ľudských zdrojov a predaja. Ako sa pripraviť? Priniesť si životopis v tlačenej forme alebo na USB a pozrieť si vopred informácie o firme či programe, na ktorý sa uchádzač chystá.

Cena podujatia je 1 Eur. V cene je zabezpečený uvítací balíček, testovanie v IT a jazykových testoch, tlač životopisu priamo na podujatí a možnosť zúčastniť sa sprievodného programu.

Zdroj článku: