Ministerstvo financií SR

Subscribe to kanál správ Ministerstvo financií SR
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Aktualizácie: pred 6 min 14 s

Štátny rozpočet v júni so schodkom 573 mil. eur

2. júl 2018

Príjmy štátneho rozpočtu oproti rovnakému obdobiu minulého roka boli vyššie o 496,8 mil. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 8,2 %. Výdavky štátneho rozpočtu boli medziročne vyššie o 251,8 mil. eur. Štátny rozpočet tak dosiahol ku koncu júna 2018 schodok vo výške 573,9 mil. eur. Uvedené hospodárenie znamenalo medziročné zníženie schodku štátneho rozpočtu o 245 mil. eur (-29,9 %).

Kategórie: Štátna správa

Grécko zreformovalo

22. jún 2018

Luxemburg 22.jún 2018 - Ministri financií členských krajín eurozóny v noci zo štvrtka na piatok formálne ukončili komplikovaný, takmer 10-ročný, príbeh záchranných balíkov pre Grécko. Atény vďaka medzinárodnej pomoci sprevádzanej nevyhnutnými štrukturálnymi a inštitucionálnymi reformami dokázali po tlaku zo strany veriteľov otočiť negatívny trend a pridali sa k Portugalsku, Írsku, Cypru a Španielsku, ktoré už zo svojich programov úspešne vystúpili.

Kategórie: Štátna správa

Ako zapojiť súkromný sektor do rozvojových projektov

12. jún 2018
New York 11.jún 2018 -  Podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír sa v pondelok v New Yorku zúčastnil konferencie organizovanej Valným zhromaždením Organizácie spojených národov (OSN) venovanej financovaniu globálnych cieľov udržateľného rozvoja (tzv. Sustainable Development Goals).
Kategórie: Štátna správa

Slovensko bodovalo s národnými projektami

7. jún 2018

Slovensko sa zaradilo medzi úspešné krajiny, ktoré budú v najbližšom období môcť využiť technickú asistenciu z Programu na podporu štrukturálnych reforiem. Spomedzi 15 slovenských projektov vybrala Európska komisia 8 najlepších, na ktoré bude vyčlenených 1,6 milióna eur.

Kategórie: Štátna správa

Slovensko opäť prepisuje dejiny

6. jún 2018

Slovenská republika zažila na finančných trhoch prelomový úspech, keď po prvýkrát vo svojej histórii predstavila na trhu 50 ročný dlhopis.

Kategórie: Štátna správa

Štát hospodáril v máji lepšie ako vlani

1. jún 2018

Štátny rozpočet dosiahol ku koncu mája 2018 schodok vo výške 725,2 mil. eur. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka boli príjmy štátneho rozpočtu vyššie o 392,7 mil. eur, rovnako sa medziročne zvýšili aj výdavky a to o 226,4 mil. eur.

Kategórie: Štátna správa

Nezostarneme tak rýchlo ako sa čakalo

30. máj 2018

Podľa správy Európskej komisie bude Slovensko treťou najrýchlejšie starnúcou krajinou Európskej únie. Z najmladšej ekonomiky v EÚ, ktorou bola naša krajina v rokoch 2012 až 2015 sa do roku 2070 zmení podľa predpovedí EK na ôsmu najstaršiu. Výrazne sa zmení aj počet pracujúcich na jedného dôchodcu.

Kategórie: Štátna správa

Hazard na Slovensku podľa nových, prísnejších pravidiel

25. máj 2018

Ministerstvo financií predkladá do pripomienkového konania úplne nový zákon o hazardných hrách. Od budúceho roka tak hráčov, ale najmä prevádzkovateľov hazardných hier čakajú ďalšie novinky a pravidlá

Kategórie: Štátna správa

Cesty na východe dostali od analytikov zelenú

24. máj 2018

Útvar hodnoty za peniaze si opäť posvietil na slovenské cesty a plány ich obnovy. Analytici hodnotili štúdiu uskutočniteľnosti modernizácie ciest I. triedy v Prešovskom kraji v hodnote 439 mil. eur, ktorú pripravila Slovenská správa ciest.

Kategórie: Štátna správa

Zmeny v stavebnom sporení

23. máj 2018

Novela zákona o stavebnom sporení je opäť o krok bližšie k účinnosti. Vláda na svojom zasadnutí schválila návrh rezortu financií. Ministerstvo financií SR po konštruktívnej diskusii so stavebnými sporiteľňami zapracovalo do novely viacero zmien.

Kategórie: Štátna správa

Stránky