Ministerstvo financií SR

Subscribe to kanál správ Ministerstvo financií SR
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Aktualizácie: pred 9 min 39 s

Zdravotníctvo opäť pod drobnohľadom analytikov

14. november 2018

Slovensko výrazne zvyšuje výdavky na zdravotníctvo. K najlepšiemu rozpočtu na zdravotníctvo prispela aj revízia výdavkov, ktorá nielen identifikovala opatrenia na zefektívnenie výdavkov spolu za 140 mil. eur, ale najmä navrhuje ich lepšie využitie.

Kategórie: Štátna správa

Slovenská ekonomika bude rásť vďaka investíciám a exportu

8. november 2018

Slovenskej ekonomike sa bude dariť aj naďalej. Vyplýva to z jesennej prognózy, ktorú dnes zverejnila Európska komisia. Naša ekonomika by podľa nej mala rásť  o 4% v tomto a o 4,1% v budúcom roku.

Kategórie: Štátna správa

Slovensko definitívne vyhralo spor s Achmeou

8. november 2018

Slovenská republika vyhrala spor so spoločnosťou Achmea B.V. Nemecký Najvyšší súd (BGH) dnes v tejto veci zrušil arbitrážne rozhodnutie proti Slovenskej republike.

Kategórie: Štátna správa

Čerpanie ŠF a KF k 31.10.2018

8. november 2018
Kategórie: Štátna správa

Štátny rozpočet v októbri so schodkom 413 mil. eur

2. november 2018

Príjmy štátneho rozpočtu oproti rovnakému obdobiu minulého roka boli vyššie o 1,015 mld. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 9,4 %. Výdavky štátneho rozpočtu boli medziročne vyššie o 677,5 mil. eur (+5,9 %).

Kategórie: Štátna správa

Slovensko dosiahlo historicky najnižší deficit

22. október 2018

Eurostat zverejnil svoju jesennú notifikáciu s oficiálnymi údajmi o hospodárení verejných financií všetkých členov Európskej únie. Deficit verejných financií Slovenska dosiahol v roku 2017 podľa notifikácie historicky najnižšiu hodnotu a to na úrovni 0,78 % HDP.

Kategórie: Štátna správa

Návrh na implementáciu výdavkových stropov v rozpočte verejnej správy

19. október 2018

Diskusná štúdia IFP: Zavedenie viacročných záväzných výdavkových stropov do slovenskej rozpočtovej praxe má posilniť strednodobé rozpočtové plánovanie.

Kategórie: Štátna správa

Kráľ Kambodže sa s ministrom Kažimírom rozprával plynulou češtinou

16. október 2018

Zahraničná pracovná cesta podpredsedu vlády a ministra financií Petra Kažimíra pokračuje návštevou Kambodžského kráľovstva. Minister financií na úvod otvoril slovensko – kambodžské podnikateľské fórum.

Kategórie: Štátna správa

Slovensko pomáha sirotám v Kambodži

16. október 2018

Zahraničná pracovná cesta podpredsedu vlády a ministra financií Petra Kažimíra pokračuje návštevou Kambodžského kráľovstva. Minister financií navštívil detský domov House of Family v Phnom Penhe, kde odovzdal deťom darčeky a pomôcky spolu so šekom na 20 tisíc eur od slovenskej vlády.

Kategórie: Štátna správa

Peter Kažimír, po druhý krát, ministrom roka

15. október 2018

Peter Kažimír sa stal ministrom financií roka 2018 po druhý krát za posledných 10 mesiacov, tentokrát pre strednú a východnú Európu. Ocenenie mu, po časopise the Banker patriaceho do skupiny Financial Times, udelil časopis GlobalMarkets za úspechy dosiahnuté počas pôsobenia v kresle ministra financií SR.

Kategórie: Štátna správa

Inovácie a digitalizácia klopú na všetky dvere

15. október 2018

73. výročné zasadnutie Medzinárodného menového fondu a Svetovej banky v Indonézii pokračovalo plenárnym zasadnutím a diskusiami o potrebe pokračovať v reformách finančného systému, nutnosti využiť benefity inovácií a posilniť tak ekonomickú integráciu.

Kategórie: Štátna správa

O budúcnosti svetovej ekonomiky sa rokuje v Indonézii

12. október 2018

Najvyšší predstavitelia ministerstiev financií a centrálnych bánk z takmer 190 krajín sa stretli na 73. výročnom zasadnutí Medzinárodného menového fondu a Svetovej banky v Indonézii.

Kategórie: Štátna správa

Pomoc pre Indonéziu aj zo Slovenska

11. október 2018

Minister financií Peter Kažimír odletel na pracovnú cestu do Indonézskej republiky a Kambodžského kráľovstva. Cesta má aj humanitárny rozmer. V Jakarte minister odovzdá materiálnu pomoc zemetrasením postihnutému regiónu.

Kategórie: Štátna správa

Vláda SR schválila návrh rozpočtu verejnej správy

10. október 2018

Vláda SR schválila návrh rozpočtu verejnej správy na najbližšie tri roky. Návrh predpokladá pokračovanie ozdravovania verejných financií.

Kategórie: Štátna správa

Čerpanie ŠF a KF k 30.9.2018

8. október 2018
Kategórie: Štátna správa

O krok bližšie k digitálnej dani

8. október 2018

Ministri financií Nemecka, Francúzska a krajín V4 rokovali o digitalizácii európskych ekonomík a jej dopadoch na verejné financie s tým súvisiace. Výsledkom je podpis vyhlásenia, v ktorom ministri V4 podporili skoré prijatie smernice Európskej únie o zavedení dane z digitálnych služieb v krajinách EÚ.

Kategórie: Štátna správa

Tatry hostia ministrov financií

5. október 2018

Sedemročný rozpočet EÚ a ďalšie aktuálne témy. To sú okruhy o ktorých počas konferencie Tatra Summit spoločne hovorili ministri financií krajín Vyšehradskej štvorky. Výsledkom je podpísanie spoločného memoranda o financovaní európskeho rozpočtu.

Kategórie: Štátna správa

Štátny rozpočet v septembri so schodkom 609 mil. eur

1. október 2018

Príjmy štátneho rozpočtu oproti rovnakému obdobiu minulého roka boli vyššie o 950,6 mil. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 10,4 %.

Kategórie: Štátna správa

Stránky

Facebook Comments Box