Ministerstvo financií SR

Subscribe to kanál správ Ministerstvo financií SR
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Aktualizácie: pred 16 min 16 s

Čerpanie ŠF a KF k 31.3.2018

17. apríl 2018
Kategórie: Štátna správa

Poistná daň v nových šatách

10. apríl 2018

Zákon o dani z poistenia bude prehľadný, jednoduchý a nebude sa dotýkať produktov životného poistenia. Poistnou daňou sa v plnej miere nahradí 8% ný odvod z neživotného poistenia, ktorý v súčasnosti platia poisťovne.

Kategórie: Štátna správa

Štátny rozpočet v marci so schodkom 454 mil. eur

3. apríl 2018

Príjmy štátneho rozpočtu boli oproti rovnakému obdobiu minulého roka vyššie o 29,2 mil. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 1 %. Výdavky štátneho rozpočtu boli medziročne vyššie o 147,1 mil. eur. Štátny rozpočet tak dosiahol ku koncu marca 2018 schodok vo výške 454,9 mil. eur.

Kategórie: Štátna správa

Mincami zo Slovenska sa platí aj na Srí Lanke

29. marec 2018

Viac ako tri kontajnery mincí smerujúce na Srí Lanku opustia každý týždeň brány kremnickej mincovne. Jeden, dva a päť rupiové mince sa razia na Slovensku už viac ako dva roky. Minister financií Peter Kažimír v rámci svojej oficiálnej návštevy Srí Lanky hovoril v Colombe s guvernérom Central Bank of Sri Lanka o predĺžení kontraktu na razbu týchto mincí, ktorý končí v roku 2019.

Kategórie: Štátna správa

O Slovensko je v Ománe záujem

26. marec 2018

Podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír je na oficiálnej návšteve Ománskeho sultanátu. Na úvod sa stretol s ministrom pre finančné záležitosti Darwishom Al-Balushim, s ktorým spoločne podpísali zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia. Ide v poradí už o 69 krajinu, s ktorou má Slovenská republika uzatvorenú takúto dohodu. Ďalej absolvoval sériu rokovaní s predstaviteľmi ománskej vlády.

Kategórie: Štátna správa

Finanční sprostredkovatelia budú mať jasné mantinely

23. marec 2018

Finančný trh čakajú novinky. Ministerstvo financií SR pripravilo novelu zákona o poisťovníctve, ktorú predkladá do medzirezortného pripomienkového konania.

Kategórie: Štátna správa

Slovensko vyhralo spor s Achmeou

6. marec 2018

Súdny dvor EÚ dnes rozhodol v prospech Slovenska v dlhoročnom spore s holandskou spoločnosťou Achmea B.V., ktorá je akcionárom Zdravotnej poisťovne UNION, a.s.

Kategórie: Štátna správa

Štátny rozpočet vo februári so schodkom 341 mil. eur

1. marec 2018

Príjmy štátneho rozpočtu oproti rovnakému obdobiu minulého roka boli vyššie o 162,9 mil. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 9,1 %.

Kategórie: Štátna správa

Čerpanie ŠF a KF k 31.1.2018

26. február 2018
Kategórie: Štátna správa

FinTech technológie pod drobnohľadom ministerstva financií

13. február 2018

Ministerstvo financií si posvieti na FinTech inovácie. Detailne sa tejto problematike bude venovať Centrum pre finančné inovácie. Téma, ktorej sa bude centrum venovať, je oblasť fintechov a s tým spojená identifikácia možných bariér pre ich vznik a pôsobenie na Slovensku.

 

Kategórie: Štátna správa

Ministerstvo financií dostalo za účtovnú závierku výbornú

8. február 2018

Ministerstvo financií SR predložilo audítorom na kontrolu konsolidovanú účtovnú závierku za rok 2016. Audítori ju ohodnotili na výbornú.

Kategórie: Štátna správa

Makroekonomická prognóza- Na trhu práce bude horúco

5. február 2018

Slovenská ekonomika zrýchli v tomto roku tempo rastu na úroveň 4,2 %, najmä vďaka rastúcej spotrebe domácností, exportu, ale aj súkromných investícií.

Kategórie: Štátna správa

Stránky

Facebook Comments Box