RSS čítačka

Podporte mladé talenty s Nadáciou SPP

PRservis.sk - 18. apríl 2019

BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) - Kvalitné využívanie voľného času detí a mladých ľudí? Podporme ich! Pošlite svoj projekt a Nadácia SPP podporí mladé talenty! Vyhlasujeme druhý ročník grantového programu SPPravmeTo na rozvíjanie pohybových a sociálnych zručností, budovanie vzájomných vzťahov či kvalitného využitia voľného času. Nadácia SPP vyčlenila na grantový program SPPravmeTo celkovo 60 000 eur. Program je príležitosťou pre školy, športové zariadenia, občianske združenia, kultúrne inštitúcie či mestá a obce, ktorých cieľom je rozvíjať záujmy a nadania detí a mladých. Svoje projekty môžete zasielať do polnoci 9. mája 2019 prostredníctvom elektronického formulára na stránke https://nadaciaspp.egrant.sk/. Maximálna finančná podpora jedného projektu je 1500 eur. Výsledky podporených projektov budú zverejnené 14. júna 2019 na web stránke nadácie. Bližšie informácie nájdete na stránke www.nadaciaspp.sk 

Inzercia

Kategórie: Podporujeme

ESIN Group: František Oravec si opäť vymýšľa absolútne nezmysly

PRservis.sk - 18. apríl 2019

BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) - Líder Iniciatívy poľnohospodárov František Oravec opäť zavádza. Predvčerom spolu so svojimi dvoma spolupracovníkmi Patrikom Magdoškom a Jaroslavom Jánošom zahájili ďalšiu "protestnú" akciu pred budovou Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA), kde rozvinuli banner s nápisom: "ESIN (MAJERČÁK, KUKUČKA) a PETER VANČO, ŠVAGOR PATRIKA TKÁČA Z J&T PÁCHAJÚ SUBVENČNÝ PODVOD NA PÔDE, TU PRI KOŠICIACH (KOŠICKÁ ROŽKOVÁ)".

"Páni rozvinuli transparent, ktorý navodzuje dojem, že naša spoločnosť sa podieľa na subvenčnom podvode. Je to lož a hrubé poškodzovanie dobrého mena firmy a jej akcionárov. Považujme  to za prekročenie všetkých hraníc a pripravujeme aj príslušné právne kroky. Neexistuje, aby bolo možné beztrestne takto šíriť takéto bludy", uviedla dnes firma Esin Group vo svojom stanovisku pre médiá.

Firma ďalej uvádza, že Oravec, ktorý stojí za viacerými firmami má zrejme nejaký ďalší z mnohých svojich problémov na PPA a takto sa pokúša zahmlievať. "Inak si jeho transparent vysvetliť nevieme",konštatuje Esin Group.

Pre nás je Oravec to isté, ako Rožková

Esin Group vedie s Františkom Oravcom dlhoročné spory o pôdu a dlhodobo tvrdí, že Oravec "podniká" podobným spôsobom ako bývalá poslankyňa SMER-SD pani Rožková a vydiera takto ich firmu.

Viaceré celky pôdy, ktoré obrába firma Esin Group sú predelené tenkými pásikmi pôdy o ktorej Oravec tvrdí, že ju obrába a požaduje za to dotácie. Takto vytvára sporné momenty a tým pádom blokuje aj dotácie pre Esin Group. Podľa firmy pritom na tejto pôde väčšinou nikdy nehospodáril a kvôli žiadostiam o dotácie za to čelí jeho dcéra obvineniam za subvenčné podvody.

"Esin Group nie je pani Rožková. Hospodárime na veľkých celkoch. Úzke a účelové pásiky sú špecialitou pána Oravec, ktorý do svojich machinácií zaplietol aj dcéru. Ešte v roku 2016 jeho vtedy iba 19-ročná dcéra Alžbeta Oravcová cez firmu AGRO ORAV požiadala PPA o dotáciu 100 tisíc eur práve na takéto nezmyslené pásiky pôdy, ktoré nikdy neobhospodarovala. V tom roku tvorili tržby firmy AGRO ORAV presne nula eur. Žiadosť o dotáciu bola podvodom, ktorý sa nápadne podobá na podvodné dotácie, ktoré na neobrábané celky pôdy dostávala pani Rožková", uviedla včera firma Esin Group s tým, že pravda o Františkovi Oravcovi sa nakoniec ukáže a ukáže sa aj to, ako dokázal podviesť verejnosť, médiá a dokonca aj niektorých politikov.

Inzercia

Kategórie: Podporujeme

Deň Zeme 2019 v Suchej nad Parnou

SAV.sk - 18. apríl 2019
Tohoročný Deň Zeme v Základnej škole s Materskou školou Suchá nad Parnou, ktorej dlhoročnými partnermi je aj Ústav krajinnej ekológie SAV, sa niesol v duchu včiel. Bohatý, ekologický program, ktorí si žiaci spolu s učiteľmi pripravili, bol venovaný tomuto užitočnému blanokrídlemu hmyzu. Program plný hier, súťaží a praktických ukážok prebiehal v prírodnom environmentálnom laboratóriu a trval celé dopoludnie. Žiaci ako „včielky“ pracovali v triedach, ale aj vonku na stanovištiach. Formou projektov, kresieb, makiet, posterov, ...
Kategórie: Podporujeme

Rozlúčili sme sa s významným vedcom

SAV.sk - 18. apríl 2019
Predsedníctvo a akademické obce viacerých ústavov Slovenskej akadémie vied so zármutkom prijali správu o úmrtí vynikajúceho vedca, uznávaného odborníka v oblasti sinológie a tibetológie, dekana Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, prof. Martina Slobodníka, PhD. (1970-2019). Patril k výrazným osobnostiam vedeckého života na Slovensku, nielen svojimi vedeckými prácami, ale aj spoločenskou angažovanosťou, zdôraznením zodpovednosti vedca a úlohy vedy v spoločnosti.   Bol absolventom Filozofickej fakulty UK v Bratislave, ...
Kategórie: Podporujeme

Veľkonočné roľnícke obyčaje vo vedomí ľudí „vybledli“

SAV.sk - 18. apríl 2019
Zmena ročných období, smrť a vzkriesenie Ježiša Krista – tieto udalosti sú stovky rokov hlavnými symbolmi Veľkej noci. Pripomínanie si významných udalostí v živote spoločnosti je aj dnes na Slovensku samozrejmosťou, a tak si určitou formou uctieva Veľkú noc takmer každý Slovák. „Mnohé z predkresťanských jarných rituálov a prvkov Veľkej noci, ktoré vyjadrujú previazanie sveta človeka a jeho práce s prírodou, postupne – v súlade so zmenami spôsobu života – vo vedomí ľudí vybledli. Zmenili sa na symboly, ktorých ...
Kategórie: Podporujeme

Pozvánka na 6. zasadnutie OZ

Jakubany.sk - 18. apríl 2019
Kategórie: Samospráva

<p>V piatok 19. apríla medzi 16.00 až

Humenne.sk - 18. apríl 2019

V piatok 19. apríla medzi 16.00 až 17.00 hod. pobeží mestom Humenné český maratónec Štepán Dvořák, ktorý pochádza z nášho partnerského mesta Třebíč.

Kategórie: Samospráva

Veda SK v Rádiu Slovensko bude o divadle

SAV.sk - 18. apríl 2019
„Umenie je zrkadlom a kronikou svojej doby,“ citujeme Williama Shakespeara. Jeho citáty, podobne ako myšlienky ďalších dramatikov, no najmä hostí najnovšieho vydania programu Veda SK, odznejú v sobotu 20. apríla od 22.20 hod. v Rádiu Slovensko. Hlavnou témou je divadlo – fascinujúce zrkadlo života... Pozvanie tentoraz prijali PhDr. Elena Knopová, PhD., riaditeľka Ústavu divadelnej a filmovej vedy Centra vied o umení SAV a prof. PhDr. Miloš Mistrík, DrSc., generálny riaditeľ Centra vied o umení SAV. Možno sa priznajú k svojim obľúbeným divadelným ...
Kategórie: Podporujeme

Víťazi súťaže mladých vedcov SAV do 35 rokov

SAV.sk - 18. apríl 2019
Slovenská akadémia vied organizuje každoročne súťaž mladých vedeckých pracovníkov SAV do 35 rokov. Ide o vedecké práce, prípadne monotematický súbor prác (najviac však päť), ktoré boli publikované alebo prijaté na publikovanie za posledné tri roky. Predsedníctvo SAV 11. apríla 2019 schválilo výsledky súťaže v tomto roku aj s finančnou dotáciou za prvé tri ceny. I. oddelenie vied:  1. cena      RNDr. Michal Rajňák, PhD.                   Ústav ...
Kategórie: Podporujeme

Veľkonočný pozdrav

StaraLubovna.sk - 18. apríl 2019
Kategórie: Samospráva

Čerstvý absolvent – odborník s päťročnou praxou. Nemožné? – na FEI STU realita

PRservis.sk - 18. apríl 2019

BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk)

Päťročná prax čerstvého absolventa bonusom

Rozmýšľaš nad vysokou školou alebo či neskočiť radšej rovno do praxe? Čo keby sme ti povedali, že pracovať môžeš aj počas štúdia a že ťa v tom škola dokonca podporí nielen štipendiom? Najmä ak je tvojou doménou matematika, fyzika a informatika. V prípade, že si zvolíš Fakultu elektrotechniky a informatiky STU (FEI STU), vyhrávaš hneď 2x. Nielenže si môžeš zarobiť už na škole, ale zaradíš sa aj k najžiadanejším absolventom na trhu. Úspešnosť uplatnenia v praxi je dlhodobo 99%.

Prečo sú absolventi FEI STU tak žiadaní?

Už počas štúdia môžeš pracovať so špičkovými firmami na Slovensku, ktoré s fakultou spolupracujú. Zarobíš si a získaš skúsenosti, ktoré zvýšia Tvoju trhovú hodnotu.
Každý zo študijných odborov na FEI STU je úzko prepojený s praxou. Ich študijný obsah diktujú najnovšie technológie, spolupracujúce firmy a moderné trendy.
FEI STU má k dispozícii najmodernejšie technológie a špičkové prístrojové vybavenie, za ktorým chodia odborníci zo širokého okolia. A Ty ich budeš používať a využívať na svoj odborný rast.
V novovybudovanom Coworkingovom centre môžeš rozvíjať svoje nápady a vytvárať jedinečné projekty, ale na fakulte máš priestor aj na spoluprácu s Národným centrom robotiky a Národným laserovým centrom, ktoré sa tu usídlili.
Absolvent FEI STU má pred ostatnými náskok praxe. Tí ju budú po promócii ešte len získavať.

Čo môžeš študovať?

Aplikovanú informatiku, ktorá Ťa naučí pracovať s "big data", alebo Elektroniku, ktorá Ťa zas zasvätí do analýzy, diagnostiky, servisu, a aj vývoja nových elektronických zariadení či diagnostických sond. Ak Ťa však viac zaujíma elektronika v automobiloch, lodiach, lietadlách, či vojenskej technike, dronoch alebo segwayoch, potom je tu pre Teba Automobilová mechatronika. Medzi študijnými odbormi však nájdeš aj Elektroenergetiku, ktorej absolventi sú dnes veľmi žiadaní v každom výrobnom závode kvôli úsporám, alternatívnym zdrojom energie, napájaniu strojných zariadení a pohonov. A čo takto Elektrotechnika, Telekomunikácie, alebo také Jadrové a fyzikálne inžinierstvo, s ktorým môžeš odhaľovať tajomstvá živej hmoty, možnosti bioelektronických systémov, alebo hľadať nové zdroje energie v renomovaných vedeckých inštitúciách sveta. Alebo Ťa lákajú roboty a ich praktické aplikácie? Bezpilotné lietadlo, autonómny automobil, umelá inteligencia, autonómne fabriky budúcnosti či prístroje pre vesmírne centrá? V tom prípade je pre Teba ako stvorený študijný odbor Robotika a kybernetika.

Bonusom na záver je unikátny a jedinečný vesmírny program Kozmické inžinierstvo, ktorý FEI STU ponúka všetkým, ktorým učaroval vesmír.

Vysoká škola nie je len o knihách a prednáškach!

Už len pár informácií, ktoré sú dôležité k študentskému životu: Bývanie, zábava a šport. K dispozícii budeš mať zrekonštruované moderné internáty v študentskom centre, 5 minút chôdze od fakulty. Do centra mesta to tiež budeš mať v podstate na skok – 10 min. MHD. A v bezprostrednom okolí internátu nájdeš aj telocvične, plaváreň, fitnes, obchodné centrum i miesta kde si posedieť. Okrem množstva podujatí, ktoré škola organizuje, sa môžeš aktívne zapojiť do práce v študentských organizáciách, v študentskom rádiu, časopise, ale aj v Slovenskej organizácii pre vesmírne aktivity. Tak neváhaj a prihlás sa. Stojí to zato! Prihlás sa na štúdium do 30.4.2019

Inzercia

Kategórie: Podporujeme

<p>Nech je Veľká noc časom krásy, ktorú

Humenne.sk - 18. apríl 2019

Nech je Veľká noc časom krásy, ktorú darujete jeden druhému, časom vôní domácich dobrôt a radosti v kruhu najbližších. Vo svetle tohto radostného sviatku, nech je Vám slávenie Veľkej noci prameňom lásky a pokoja.

Kategórie: Samospráva

Vyšlo ďalšie číslo dvojmesačníka Akadémia/Správy SAV

SAV.sk - 18. apríl 2019
Pohľad na vedcov z akadémie, ich projekty, zámery, výsledky, predstavenie ústavov, priblíženie popularizačných akcií, prináša druhé tohtoročné číslo dvojmesačníka Akadémia/Správy SAV. „Akadémia plní tri misie v jednom. Prvá: robiť excelentný základný výskum. Druhá: jej infraštruktúra by mala byť otvorená pre každého. A tretia: robiť veľmi špecializovaný aplikovaný výskum spolu s firmami.“ Podpredseda SAV pre vedu, výskum a inovácie ...
Kategórie: Podporujeme

Predajcovia jazdeniek rozširujú ponuku aj personálne obsadenie, vlani ľudia využili dni voľna na masívne nákupy

PRservis.sk - 18. apríl 2019

BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) - V AAA AUTO si môžu zákazníci vyberať z 5 000 vozidiel v 14 pobočkách.

Tohtoročné priaznivé počasie motivuje ľudí k výmene svojich automobilov a bazáre hlásia výrazné navýšenie návštevnosti v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi. Už vlani sa aj napriek predajným obmedzeniam počas sviatkov a menšiemu počtu otvorených dní predalo v sieti AAA AUTO počas Veľkej noci  o desiatky vozidiel viac ako v roku 2017. AAA AUTO preto na Veľkonočné sviatky rozširuje svoju ponuku a posilňuje personálne obsadenie pobočiek.

"V minulom roku sme aj napriek predajným obmedzeniam a menšiemu počtu otvorených dní v porovnaní s rokom 2017 predali v sieti AAA AUTO za sviatky o desiatky vozidiel viac. V tomto roku čakáme podobný záujem, počasie mu bude podľa predpovedí priať. Zároveň termín tohtoročnej Veľkej noci vyšiel priamo do najsilnejšej sezóny, kedy ľudia po zime najviac vymieňajú svoje vozidlá za lepšie," uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva spoločnosti AURES Holdings, ktorá prevádzkuje medzinárodnú sieť autocentier AAA AUTO. "Akékoľvek voľno, kedy neplatí zákaz predaja, ľudia už tradične využívajú práve na pohodový nákup automobilu, pretože sa nemusia stresovať zaobstarávaním si vozidla počas svojej pracovnej doby," doplnila Topolová. Zákazníci tiež majú v najsilnejšej sezóne možnosť vyberať si z najpestrejšej ponuky v roku, ktorá aktuálne dosahuje 5 000 preverených áut. "Na vozidlách kontrolujeme 107 parametrov, poskytujeme doživotnú záruku na legálny pôvod a garantujeme kontrolu stavu najazdených kilometrov. Do dôkladnej kontroly vozidiel investujeme  milióny eur," dopĺňa Topolová.

Najpredávanejšou značkou v sieti AAA AUTO na Slovensku je od začiatku jari tradične Škoda so svojimi modelmi Octavia a Fabia. Tretím najpredávanejším vozidlom sa stal Volkswagen Passat. Najviac áut je v prevedení hatchback (33,6 %), avšak stále viac motoristov preferuje aj  kombi (23,9 %) alebo SUV (20 %) kvôli väčšiemu batožinovému priestoru a praktickému využitiu. Väčšina slovenských motoristov si kupuje dieselové pohony (51,7 %). Automat zase preferuje 19,4 % zákazníkov. Klimatizácia je už základnou výbavou pre väčšinu zákazníkov, ale rastie aj počet tých, ktorí už uprednostňujú automatickú klimatizáciu (58 %), ktorá prináša ešte viac komfortu. Najobľúbenejšou farbou je aj v tomto ročnom období strieborná, potom biela a šedá.

Najpredávanejšie modely áut na jar 2019 v AAA AUTO

1.
Škoda Octavia
6.
Kia Ceed

2.
Škoda Fabia
7.
Škoda Superb

3.
Volkswagen Passat
8.
Volkswagen Golf

4.
Ford Focus
9.
Opel Astra

5.
Kia Sportage
10.
Hyundai ix35

Inzercia

Kategórie: Podporujeme

Tesco je férovým partnerom

PRservis.sk - 18. apríl 2019

BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) - Viac ako 700 miliónov kusov – taký je počet výrobkov zo Slovenska, ktoré si minulý rok kúpili zákazníci v obchodoch Tesco. Spoločnosť sa tak zaradila medzi reťazce s najvyšším počtom predaných slovenských výrobkov.

Spoločnosť Tesco pomáha rásť už 500 slovenským dodávateľom. Jedným z nich je aj mliekareň TAMI: "TAMI úspešne spolupracuje s Tescom už viac ako 16 rokov, počas ktorých nám stúpol ročný obrat až 60-násobne,” hovorí Ľubomír Valčuha, generálny riaditeľ spoločnosti. Okrem toho až 120 slovenských dodávateľov dodáva pre vlastnú značku Tesco a mnohí vďaka Tescu tak vstupujú aj na zahraničné trhy. "Spoločnosti Tesco záleží na úspechu dodávateľov. Uvedomujeme si, že vďaka veľkosti nášho podnikania hrá naša spoločnosť dôležitú rolu nielen pre stovky jej dodávateľov, ale aj pre celé Slovensko. Preto chceme s dodávateľmi, s ktorými spolupracujeme, naďalej rozvíjať čestné a férové vzťahy," hovorí PR manažérka spoločnosti Tesco na Slovensku Lucia Poláčeková.

Malým slovenským dodávateľom a farmárom ponúka Tesco ako jediný reťazec možnosť vzdelávania a školení v rámci programu Farmársky grant, ktorý funguje už 6 rokov. Reťazec je otvorený spolupráci s ďalšími výrobcami, ktorí ho v prípade záujmu môžu kontaktovať na stránke www.tesco.sk/tesco-sr/kontakty.

Inzercia

Kategórie: Podporujeme

Stránky

Facebook Comments Box