RSS čítačka

Medzinárodný workshop z dielne Rady mladých vedcov

SAV.sk - 25. júl 2017
Rada mladých vedcov (RMV) pri Ústave polymérov SAV v dňoch 11. – 16. októbra 2017 organizuje prvý medzinárodný workshop zameraný na „mäkké zručnosti“.  Workshop je určený pre doktorandov  a mladých vedeckých pracovníkov z vybraných výskumných a vzdelávacích inštitúcií  krajín V4. Workshop podporil Medzinárodný vyšehradský fond (http://visegradfund.org/home/).   Pre úspešnú kariéru vedca sú nevyhnutné nielen odborné znalosti, ale aj komunikačné ...
Kategórie: Podporujeme

Predaj záhradnej chatky

Cachtice.sk - 25. júl 2017
Okresný úrad Trenčín ponúka na predaj záhradnú chatku v záhradkovej osade Hliník I. v k.ú. Čachtice, (po p. Imriškovi Milanovi) súp.č. 3012, parc.č. 3373/149, LV č. 2126.  Primeraná cena: 3 990,- €. Záujem o ponúkaný majetok štátu možno prejaviť len písomnou žiadosťou včas doručenou  Okresnému úradu Trenčín. Tento majetok môže nadobudnúť len záujemca, kt. nie je spriaznenou osobou s iným […]
Kategórie: Samospráva

Strategic Talent Acquisition na konferencii New Visions in HR 2017

PRservis.sk - 25. júl 2017

Bratislava, 25.7.2017 – Igor Šulík, Managing Leadership Partner v slovenskom Amrope, ako skúsený profesionál v oblasti strategického poradenstva pre nastavovanie a realizovanie programov v oblasti Talent Acquisition a Leadership Services prijal pozvanie a bude jedným z prednášateľov, ktorí v hlavnom programe vystúpia na konferencii New Visions in HR 2017.

V prednáške s názvom Strategic Talent Acquisition – ľudí treba poznať skôr, ako ich potrebujeme získať, bude hovoriť aj o tom, že systematické spoznávanie talentu človeka je predpokladom posunu od reaktívneho k proaktívnemu spôsobu získavania správnych ľudí v potrebnom čase. V poradí desiaty ročník konferencie organizuje spoločnosť In Form Slovakia a uskutoční sa 13. septembra 2017 v Bratislave. Jedným z troch generálnych partnerov podujatia je i4 Neuroleader Model, ktorý na slovenskom i širšom stredoeurópskom trhu predstavila a s úspechom aplikuje spoločnosť Amrop Slovakia.

Viac informácií na:

http://www.informslovakia.sk/sk/konferencia/new-visions-in-hr-2017

Kategórie: Podporujeme

Seniori, prosím prečítajte si upozornenie KR PZ SR

Hnusta.sk - 25. júl 2017

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici VARUJE PRED PODVODNÍKMI A ZLODEJMI. Policajný zbor upozorňuje občanov na protiprávnu činnosť páchanú na senioroch, pri ktorej sú okrádaní alebo uvádzaní do omylu, pričom je zneužívaná ich dôvera. Ponúkame niekoľko rád, čo robiť, ak sa ocitnete v niektorej z nasledovných situácií:

čítať ďalej

Kategórie: Samospráva

Jazda cyklobusom na Muránsku planinu

Hnusta.sk - 25. júl 2017

Jazda cyklobusom túto sobotu, 29. júla, má posledné dve voľné miesta!

čítať ďalej

Kategórie: Samospráva

MUDr. Vorobeľová Jana - Ambulancia pre dospelých - DAPTI s.r.o

Jakubany.sk - 25. júl 2017
Z dôvodu prerušenia dodávky elektrickej energie dňa 28. júla 2017 v obci Nová Ľubovňa bude ordinácia MUDr. Vorobeľovej zatvorená. Zároveň oznámujeme občanom čerpanie dovolenky v čase od 31. júla - 13. augusta.
Kategórie: Samospráva

Zaregistrujte sa už teraz a využite 20% Early Bird zľavu

ITAPA - 25. júl 2017
Registrácia na jesenný Medzinárodný kongres ITAPA 2017 otvorená - registrujte sa so zľavou ešte dnes. 16. ročník kongresu sa bude konať 14. - 15. n...
Kategórie: Podporujeme

Hrad Ľubovňa - Mierové stretnutie kráľov

Jakubany.sk - 25. júl 2017
Mierové stretnutie kráľov na hrade Ľubovňa v dňoch 28. - 30. 07. 2017 Počas týchto dní si Ľubovnianske múzeum – hrad v Starej Ľubovni spolu s návštevníkmi pripomína historickú udalosť, ktorá sa odohrala na hrade Ľubovňa v roku 1412. Mierové stretnutie kráľov Žigmunda Luxemburského a Władislava II. Jagiello. V programe bude účinkovať Młopolska choręgiew husarska z Krakowa, šermiarska skupina Bojník z Bojníc a sokoliarska skupina sv. Bavona z Banskej Štiavnice. Program na hrade Ľubovňa bude prebiehať denne o 11:00, 13:30 a 15:30 hod.
Kategórie: Samospráva

Oznam – stavebný úrad

Cachtice.sk - 25. júl 2017
Oznamujeme Vám, že stavebný úrad bude v dňoch od 25.7. – 3.8.2017 z dôvodu čerpania dovolenky zatvorený.
Kategórie: Samospráva

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2017

Hnusta.sk - 24. júl 2017

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 166/2017 Z. z. vyhlásil voľby do orgánov samosprávnych krajov a určil deň ich konania na sobotu 4. novembra 2017. Postupne budeme prinášať informácie pre voličov.

čítať ďalej

Kategórie: Samospráva

Prešovčanom pomáha nový obchvat, hodnotí iniciatíva FSI

PRservis.sk - 24. júl 2017

Bratislava, 24.7.2017 – Dlhotrvajúce dopravné komplikácie Prešovčanov pomáha riešiť takzvaný „malý obchvat“ Prešova. Úsek cesty I/68 Prešov odbočka Škultétyho – ZVL bol otvorený v priebehu júla 2017 a odkláňa tranzitnú dopravu z iných prešovských cestných komunikácií, vedúcich aj širším centrom mesta. Pozitívny efekt bude citeľný najmä po skončení dovolenkového obdobia a letných prázdnin.

Takzvaný „malý“ obchvat Prešova, ktorý dokončila stavebná firma Doprastav, zahŕňa výstavbu novej cesty v dĺžke 2,2 kilometra, rekonštrukciu existujúcich ciest v dĺžke 1,6 kilometra, úpravu alebo výstavbu ôsmich mostov a trojice križovatiek na juhozápade Prešova.

Cestný úsek sa začal stavať ešte v roku 2012, pričom v priebehu výstavby došlo k výmene zhotoviteľa stavebnej zákazky a napokon ju prevzala a ukončila spoločnosť Doprastav. „Ide o ďalší z príkladov iba potvrdzujúcich fakt, že najlacnejší zhotoviteľ v žiadnom prípade automaticky nemusí znamenať aj najvýhodnejšie a najkvalitnejšie riešenie. Pôvodné termíny sa nedodržali, naopak, vodiči boli po dlhé mesiace nútení prechádzať rozostavanou križovatkou, čo vyústilo do alarmujúcej dopravnej situácie v Prešove,“ komentuje prezident Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska (ZSPS) Pavol Kováčik.

Kombinácia nedostatočne kvalifikovaného dodávateľa a prípadne aj prehnane nízkej ceny vytvára v praxi ťažko riešiteľnú situáciu. „Ako reakciu práve na celkovo nepriaznivý vývoj slovenského stavebníctva sme predstavili na jar 2017 iniciatívu Fórum stavebných investícií (FSI). Jedným z hlavných zámerov je apelovať na štát v súvislosti s chýbajúcim záväzným plánom výstavby diaľnic, rýchlostných ciest a ďalšej infraštruktúry, a v neposlednom rade aj na zvýšenie kvality verejných obstarávaní. Iba tak dokážeme zabezpečiť, aby sa podobné zbytočné problémy neopakovali,“ zdôrazňuje P. Kováčik.

Na trendy v EÚ zatiaľ nereagujeme

Nastupujúcim trendom vo verejnom obstarávaní je vyhodnocovanie ponúk na základe viacerých relevantných kvalitatívnych kritérií. Tie zabezpečia výber najvýhodnejšej ponuky, ktorá síce nemusí byť vždy najlacnejšia, no štátu sa po dôkladnom vyhodnotení všetkých dát a vstupných informácií vyplatí najviac. Pri stavebných projektoch na Slovensku zatiaľ stále kladieme príliš veľký dôraz len na cenu požadovaného plnenia, poukazuje Zväz stavebných podnikateľov Slovenska.

Očakáva sa, že metropole Šariša z hľadiska dopravnej situácie najviac pomôže dostavba diaľnice D1 pri Prešove, ktorá bola tiež diskutovanou témou. „Vo verejnej diskusii žiaľ zaznievalo množstvo nepresností. Nikdy pritom neprestalo platiť, že dokončenie celého diaľničného úseku prepájajúceho dve najväčšie slovenské mestá je záväzkom Slovenska voči EÚ. Hoci čerstvo otvorený cestný úsek obyvateľom Prešova určite pomôže, konečným riešením bude až dokončenie D1-ky,“ uzatvára P. Kováčik zo ZSPS.

Kategórie: Podporujeme

Vydarené leto JOJky pokračuje

PRservis.sk - 24. júl 2017

JOJ Group bola aj v 3. júlovom týždni jednotkou slovenských divákov v prime time v oboch cieľových skupinách (CS 12+ aj CS 12-54). Najvyššiu sledovanosť dosiahla v pondelok 17. 7. s 11,4 % ratingom a s 33,5 % podielom na trhu, samotná TV JOJ v tento deň zaznamenala 9,6 % sledovanosť (v CS 12+).

Rebríčku TOP programov týždňa stabilne dominuje JOJka. Z programovej ponuky slovenských televízií bolo opäť najsledovanejšie Najlepšie počasie, ktoré v pondelok dosiahlo 12,1 % rating a 33,1 % share. Druhá najsledovanejšia bola pondelková zábavná show Inkognito s ešte lepším ratingom, aký dosiahla týždeň predtým, konkrétne s 11,4 % sledovanosťou a 29,1 % podielom na trhu. Na tretej priečke sa umiestnili Noviny TV JOJ, ktoré v nedeľu zaznamenali 11,0 % rating a 29,3 % share, Šport dosiahol v pondelok v 9,6 % sledovanosť a 27,0 % podiel (všetko v CS 12+).

Piatková show TV JOJ s názvom Všetko čo mám rád si aj s piatou premiérovou epizódou vyslúžila výborné výsledky s 23,8 % výkonom a 8,5 % sledovanosťou v CS 12+. Lídrom trhu v čase svojho vysielania bol opäť aj seriál Pravá tvár, ktorý si v stredu navyše zlepšil sledovanosť aj trhový podiel v porovnaní s predošlým týždňom (7,5 % Rtg a 19,7 % Shr v CS 12+). Tentokrát bolo v publiku najviac diváčok vo veku 35 až 44 rokov, s 9,1 % ratingom.

Dáta sú analyzované v meraní LIVE + VOSDAL (Viewing On Same Day As Life) – analýza živého vysielania spojená s oneskorenou sledovanosťou prehranou v ten istý deň ako živé vysielanie. Dáta sú od 1. 1. 2017 analyzované s pridaním HOSTÍ. Hodnoty sledovanosti sú uvedené za cieľové skupiny 12+ a 12-54.

Zdroj dát: PMT Slovakia; PR JOJ Group

PR JOJ Group

Táto informácia je komerčným oznámením a je odvysielaná v znení dodanom klientom bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA za jej obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá.
www.prservis.sk; email: prservis@sita.sk

Kategórie: Podporujeme

Návrh VZN č. 1/2017

Jakubany.sk - 24. júl 2017
Kategórie: Samospráva

Letná joga na Kuchajde sa dnes pre zlé počasie ruší

Banm.sk - 24. júl 2017
Letná joga na Kuchajde sa dnes (pondelok 24. júla) z dôvodu nepriaznivého počasia ruší. Cvičiť sa bude opäť v stredu o 17.45 h. Ďakujeme za pochopeni...
Kategórie: Samospráva

Stránky