Humenne.sk

Subscribe to kanál správ Humenne.sk Humenne.sk
Aktualizácie: pred 17 min 26 s

<p>Vo štvrtok 11. júla sa v priestoroch

18. júl 2019

Vo štvrtok 11. júla sa v priestoroch humenského amfiteátra uskutočnila ďalšia zo série tvorivých dielničiek Kreatívneho leta pre deti. Tentokrát boli pre šikovné rúčky pripravené vystrihovačky srdiečok a vtáčikov, ktoré neskôr deti ozdobili.

Kategórie: Samospráva

<p>Rok 2019 vyhlásilo Francúzsko a

4. júl 2019

Rok 2019 vyhlásilo Francúzsko a Slovensko za Rok Milana Rastislava Štefánika, keďže je to rok stého výročia tragickej smrti tejto významnej osobnosti spoločnej francúzsko-slovenskej histórie. Asociácia priateľov Francúzska na Hornom Zemplíne, Humenné realizuje v roku 2019 projekt venovaný M. R. Štefánikovi.

Kategórie: Samospráva

<p>Dovidenia, škôlka milá, veľa si nás

25. jún 2019

Dovidenia, škôlka milá, veľa si nás naučila…tieto slová zneli v ušiach všetkým prítomným dňa 19. 6. 2019 v Centre voľného času, kde sa konala slávnostná rozlúčka predškolákov s MŠ Dargovských hrdinov.

Kategórie: Samospráva

<p>Letecko-modelársky klub Humenné (LMK

24. jún 2019

Letecko-modelársky klub Humenné (LMK) je jedným z najstarších modelárskych klubov, ktoré pôsobia na území Slovenska (a bývalého Československa). História klubu siaha do 50-tych rokov 20. storočia. Za toto obdobie klub odchoval okolo 200 modelárov, z ktorých vzišli niekoľkonásobní majstri ČSSR, Slovenska, víťazi svetových pohárov a Majstri Európy.

Kategórie: Samospráva

<p>*TLAČOVÁ SPRÁVA/** V stredu 19. júna

20. jún 2019

*TLAČOVÁ SPRÁVA/** V stredu 19. júna sa uskutočnilo VI. zasadnutie Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Humennom. Z takmer štyridsiatky bodov programu prerokovalo 23 prítomných poslancov iba polovicu. Zvyšok sa presúva na pondelkové rokovanie MsZ.

Kategórie: Samospráva

<p>Uplynulú stredu 12. júna sa na

17. jún 2019

Uplynulú stredu 12. júna sa na palubovke Mestskej športovej haly v Humennom uskutočnil ďalší medzinárodný volejbalový zápas, tentokrát ako Zlatá európska liga vo volejbale mužov a žien.

Kategórie: Samospráva

<p>V sobotu 1. júna sa v našom meste

14. jún 2019

V sobotu 1. júna sa v našom meste uskutočnili bežecké preteky Andritz cup. Súťažili deti aj dospelí z blízkeho i vzdialeného okolia.

Kategórie: Samospráva

<p>V sobotu 8. júna sa na humenských

12. jún 2019

V sobotu 8. júna sa na humenských tenisových dvorcov uskutočnil tradičný Detský Davis a Fed cup, ktorý pokračoval aj v nedeľu 9. júna. Ako každý rok aj tento bol usporiadateľom 1. TC Humenné. Malých tenistov prišiel povzbudiť aj primátor Miloš Meričko.

Kategórie: Samospráva

<p>V nedeľu 9.6. sa v Michalovciach

12. jún 2019

V nedeľu 9.6. sa v Michalovciach uskutočnili Majstrovstvá východoslovenskej oblasti mladšieho a najmladšieho žiactva v atletike, ktorých sa úspešne zúčastnili aj naši členovia ABC Humenné.

Kategórie: Samospráva

<p>Východoslovenský atletický zväz

12. jún 2019

Východoslovenský atletický zväz zorganizoval po úvodných kolách družstiev žiakov majstrovstvá jednotlivcov. Naši členovia 1. Atletického klubu Humenné sa zlepšovali z kola na kolo, a to potvrdili aj na regionálnych majstrovstvách. Počas pretekov prebiehali aj majstrovstvá kraja mladších žiakov a žiačok vo viacboji, kde sme mali želiezka na medaile.

Kategórie: Samospráva

<p>V utorok 11. júna sme si pripomenuli

12. jún 2019

V utorok 11. júna sme si pripomenuli Svetový deň pletenia a háčkovania vskutku originálne. Šikovné ženy a žiaci zo škôl háčkovali v estrádnej sále Domu kultúry v Humennom farebné dečky, ktoré poputujú detičkám na novorodeneckom oddelení humenskej nemocnice. Benefičné háčkovanie bolo určené pre všetky vekové kategórie od začiatočníkov až po pokročilých.

Kategórie: Samospráva

<p>Jedinečný zážitok z operného umenia,

6. jún 2019

Jedinečný zážitok z operného umenia, nádherných kulís a kostýmov. Monumentálna opera s nezabudnuteľným „Zborom Židov“ Nabucco sa predstaví pod holým nebom 3. septembra v humenskom amfiteátri.

Kategórie: Samospráva

<p>Vanda Marinčáková sa predstavila

6. jún 2019

Vanda Marinčáková sa predstavila skvelým prednesom svojich súťažných piesní a svojim výkonom si vybojovala miestenku v celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční 26. júna v Bratislave.

Kategórie: Samospráva

<p><strong>Oddiel KARATE pri TJ SLÁVIA

3. jún 2019

Oddiel KARATE pri TJ SLÁVIA Humenné po dlhšej príprave mladých pretekárov sa začal opätovne zúčastňovať súťaži mládeže v karate. Pretekári z tohto klubu pod vedením trénerov a za spolupráce rodičov, začali novú súťažnú sezónu na 3. kole Východoslovenskej únie karate, ktorá sa konala 2. marca 2019 v mestskej Športovej hale v Snine.

Kategórie: Samospráva

<p>V utorok 29. mája privítal primátor

31. máj 2019

V utorok 29. mája privítal primátor mesta Miloš Meričko na pôde radnice predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského, ktorý bol z pozície svojej funkcie na prvej oficiálnej návšteve nášho mesta.

V programe predsedu Majerského a členov jeho tímu, bolo okrem iného aj pracovné stretnutie so zástupcami obcí, predstaviteľmi organizácií v pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja a zástupcami podnikateľského sektora.

Kategórie: Samospráva

<p>Milé deti, nech na Vašej tvári žiari

31. máj 2019

Milé deti, nech na Vašej tvári žiari iba úsmev a v srdci rastie šťastie každým dňom. Prajem Vám k Medzinárodnému dňu detí veľa zdravia i lásky a slnko nech Vám svieti pre radosť.

Kategórie: Samospráva

<p>V utorok 28. mája sa uskutočnil

30. máj 2019

V utorok 28. mája sa uskutočnil posledný zo série koncertov 58. ročníka Humenskej hudobnej jari. V divadelnej sále Domu kultúry sa v rámci HHJ predstavil Slovenský komorný orchester pod vedením Ewalda Danela.

Kategórie: Samospráva

<p>Viac ako dva týždne zdobí priestory

24. máj 2019

Viac ako dva týždne zdobí priestory Základnej školy na Pugačevovej ulici v Humennom múzeum starovekého Egypta. Určite ste o ňom čítali na stránkach našej školy. Vo voľných chvíľach cez prestávky sa pri ňom zastavujú zvedaví žiaci a vnárajú sa do dávnych dejín saharského Egypta. Vtedy v ňom vládli vznešení a slávni faraóni.

Kategórie: Samospráva

<p>Noc literatúry je literárny

22. máj 2019

Noc literatúry je literárny happening, ktorý organizujú České centrá v spolupráci s EUNIC (Združením kultúrnych inštitúcií krajín EÚ). Prvý bol realizovaný v roku 2006 a od roku 2013 pravidelne prekračuje hranice Českej republiky. Akcia sa organizovala po vzore zo susednej Českej republiky vo viacerých mestách Slovenska a v tomto roku sa k desiatkam miest pripojilo aj Humenné. Noc literatúry priblížila verejnosti netradičným spôsobom súčasnú európsku literatúru prostredníctvom série verejných čítaní. Priaznivci kvalitnej literatúry tak mohli nahliadnuť do objektov, ktoré sa bežne s literatúrou nespájajú. Práve to bolo cieľom podujatia – čítať z kníh európskych autorov na piatich netradičných miestach.

Kategórie: Samospráva

<p>Pred niekoľkými dňami sme Vás

21. máj 2019

Pred niekoľkými dňami sme Vás informovali o tom, že dlhodobé rekonštrukcie komunikácií na uliciach Komenského a Gaštanová boli ukončené. V stredu 15. mája sa uskutočnil v súvislosti s tým kontrolný deň zrealizovaných investičných akcií. Kontrolného dňa sa zúčastnil primátor mesta Miloš Meričko, zamestnanci Odboru výstavby a územného plánovania MsÚ a zástupcovia zhotovovateľských firiem. Primátor však nebol spokojný s výsledkom realizácie cesty na Gaštanovej ulici, čo potvrdili aj podnety od obyvateľov tejto lokality. Nakoľko sa tu vyskytli nerovnosti povrchu, ktoré je potrebné odstrániť, primátor si vyžiadal opätovnú opravu komunikácie Gaštanovej ulice.

Kategórie: Samospráva

Stránky