Humenne.sk

Subscribe to kanál správ Humenne.sk Humenne.sk
Aktualizácie: pred 2 min 51 s

<p>„Vaša škola je na európskej úrovni a

22. marec 2019

„Vaša škola je na európskej úrovni a môžete byť na seba pyšní…“ zneli slová Ing. Kataríny Hrbáňovej, PhD. z Národnej služby pre elektronickú spoluprácu škôl pri Žilinskej univerzite eTwinning helpdesk pre učiteľov.

Kategórie: Samospráva

<p>Každoročne v marci si pripomíname

11. marec 2019

Každoročne v marci si pripomíname oslavou všetky ženy na svete a nebolo tomu inak ani 11. a 12. marca, keď sme zavítali do Denného centra na Laboreckej a Štefánikovej ulici.

Kategórie: Samospráva

<p>V piatok 15. marca sa uskutočnila

11. marec 2019

V piatok 15. marca sa uskutočnila oblastná konferencia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov. Členovia zväzu bilancovali uplynulé roky a odovzdali vyznamenania za zásluhy v boji.

Kategórie: Samospráva

<p>V nedeľu 10. marca 2019 sme spoločne

8. marec 2019

V nedeľu 10. marca 2019 sme spoločne zakončili oslavy Medzinárodného dňa žien v Dome kultúry. Ani tu nechýbalo pekné slovo, tanec, spev a zábava.

Kategórie: Samospráva

<p>V sobotu 30. marca sa mesto Humenné

6. marec 2019

V sobotu 30. marca sa mesto Humenné opäť zapojí do Hodiny Zeme. V čase od 20.30 do 21.30 hod. sa do tmy ponorí už tradične Južné námestie. Ide o najväčšiu celosvetovú akciu so zapojením verejnosti.

Kategórie: Samospráva

<p>Od 1. marca sa otvára nový ročník

5. marec 2019

Od 1. marca sa otvára nový ročník unikátnej iniciatívy Poklady Slovenska poukazujúcej na neutešený stav rôznych kultúrnych pamiatok v našej krajine. Nadácia VÚB má v pláne podporiť záchranu jednej pamiatky sumou až do výšky 50-tisíc eur. A verejnosť môže po prvýkrát zaregistrovať aj svoje tipy na historické objekty a umelecké artefakty vo svojom okolí, ktoré by si tento grant zaslúžili. O víťazovi rozhodne budúci mesiac verejné online hlasovanie, do ktorého postúpi 9 pamiatok. Tie vyberie spomedzi všetkých tipov nezávislá komisia odborníkov. Možnosť prihlasovať pamiatky trvá do 15. marca.

Kategórie: Samospráva

<p>FK Humenné počas zimnej prestávky

5. marec 2019

FK Humenné počas zimnej prestávky pre žiacke a mládežnícke mužstvá organizuje turnaje a prípravné zápasy pre rôzne kategórie. Aj v nedeľu v Mestskej športovej hale v Humennom klub zorganizoval už tretí ročník INTERSPORT CUP v halovom futbale pre kategóriu U12 za účasti 9 mužstiev, a to: FK Humenné žltí, FK Humenné modrí, CFT Academy Vranov nad Topľou čierni, FCT Academy Vranov nad Topľou bieli, FC Lokomotíva Košice, CFT Veľký Šariš, Junior Šaca Košice, MFK Zemplín Michalovce, FK Humenné U11. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín a hralo sa každý s každým podľa pravidiel halového futbalu za rozhodovania Jána Skalku, najlepšieho rozhodcu ObFZ Humenné za rok 2018 a Filipa Harakaľa.

Kategórie: Samospráva

<p>Vo štvrtok, 14. februára 2019 sa

5. marec 2019

Vo štvrtok, 14. februára 2019 sa konalo okresné kolo Dejepisnej olympiády.

Kategórie: Samospráva

<p>MŠ Družstevná súťaží v projekte

1. marec 2019

MŠ Družstevná súťaží v projekte GESTO PRE MESTO.

Kategórie: Samospráva

<p>V sobotu sa v Mestskej športovej

26. február 2019

V sobotu sa v Mestskej športovej hale v Snine uskutočnil halový futbalový turnaj pod názvom VIHORLAT CUP 2019 v kategórii U10 a jeho organizátorom bolo Občianske združenie Športová mládež.

Kategórie: Samospráva

<p>Bujará zábava, fašiangové sprievody,

21. február 2019

Bujará zábava, fašiangové sprievody, uvoľnené spoločenské konvencie, bláznivé masky, vôňa zabíjačkových špecialít a smažených šišiek, sýte jedlá, sladké pokušenia a občas i voľnejšie mravy. Seniori z DC Duchnovičova si pre svojich priateľov v DC Družstevná pripravili v utorok 19. februára niektoré z týchto typických fašiangových tradícií.

Kategórie: Samospráva

<p>V nedeľu 17. februára sa na ľade

20. február 2019

V nedeľu 17. februára sa na ľade humenského zimáku uskutočnil zápas hokejových prípraviek. Športovú akciu podporilo mesto Humenné a CVČ Dúha.

Kategórie: Samospráva

<p>V sobotu 16. februára sa uskutočnil

20. február 2019

V sobotu 16. februára sa uskutočnil už 6. ročník Mládežníckeho plesu FreeMar Humenné. Keďže sa ples uskutočnil pod záštitou primátora, Miloš Meričko sa ho zúčastnil a slávnostne rozkrájal charitatívnu tortu. Výťažok z predaja torty a bohatej tomboly poputuje Gréckokatolíckej charite Prešov a občianskemu združeniu Dieťa do dlane.

Kategórie: Samospráva

<p>Aktuálne sa koná ďalšie stretnutie

13. február 2019

Aktuálne sa koná ďalšie stretnutie Mestskej rady (MsR) v Humennom. Ako už bolo avizované na poslednom Mestskom zastupiteľstve (MsZ), Mestská rada sa uskutoční vždy minimálne dva týždne pred zasadnutím MsZ. Poslanci MsR tak môžu dôkladne prerokovať všetky dôležité body programu, o ktorých sa neskôr hlasuje počas zastupiteľstva.

Kategórie: Samospráva

<p>Veľký volejbal sa vracia pod

22. január 2019

Veľký volejbal sa vracia pod Vihorlat. Cez víkend 16. a 17. februára 2019 sa v Mestskej športovej hale v Humennom uskutoční finálový turnaj Slovenského pohára vo volejbale mužov a žien. Slovenská volejbalová federácia (SVF) spustila od pondelka 21. januára v spolupráci so spoločnosťou Ticketportal predpredaj vstupeniek na turnaj.

Kategórie: Samospráva

<p>Srđan Stojiljković sa stal novým

11. január 2019

Srđan Stojiljković sa stal novým povereným riaditeľom Základnej umeleckej školy na Mierovej ulici v Humennom. Od utorka 15. januára tak vystrieda dosluhujúceho povereného riaditeľa školy Igora Hanáka.

Kategórie: Samospráva

<p>Miloš Meričko sa po ôsmich rokoch

10. január 2019

Miloš Meričko sa po ôsmich rokoch stal novým primátorom mesta Humenné. Svoju funkciu prevzal 10. decembra 2018. Prvý mesiac na poste primátora priniesol množstvo zaujímavostí a my sa pozrieme na niekoľko z nich.

Kategórie: Samospráva

<p>Viac ako týždeň uplynul od

9. január 2019

Viac ako týždeň uplynul od silvestrovských osláv a my sme netrpezlivo čakali kedy sa na svet vypýta prvé humenské bábätko. Nakoniec sa chlapček ohlásil deň po rusínskych Vianociach.

Kategórie: Samospráva

<p>V utorok 8. januára prijal na pôde

8. január 2019

V utorok 8. januára prijal na pôde Mestského úradu v Humennom primátor Miloš Meričko pána Andreja H. s vnučkou. Daroval im príspevok, ktorý sa vyzbieral v decembri v rámci predaja primátorského pun­ču.

Kategórie: Samospráva

Komisie MsZ

3. január 2019
Kategórie: Samospráva

Stránky